COCAA - Last Chance Meet 2009

Herbert Morrison

March 14th 2009 (22 schools/clubs participated)

BOYS RESULTS

First

Last

Event

Class

Sex

School

Result

Std

 

Lorne

Campbell

100M

CLUBS

M

Unattached

10.6

 

Sec

Orlando

Hines

100M

CLUBS

M

Western Track

10.6

 

Sec

Johnrdo

Francis

100M

CLUBS

M

Western Track

11.2

 

Sec

Andre

McIntosh

100M

CLUBS

M

CoMets

11.2

 

Sec

Delano

Fearon

100M

CLUBS

M

Western Track

11.3

 

Sec

Ranaldo

Campbell

100M

CLUBS

M

Tornado

11.3

 

Sec

Maurice

Malcolm

100M

CLUBS

M

Unattached

11.4

 

Sec

Woodroy

Wouchope

100M

CLUBS

M

Western Track

11.5

 

Sec

Shagorey

Smith

100M

CLUBS

M

Western Track

11.7

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omar

Kerr

100M

1

M

Green Island

10.5

A

Sec

Kevin

Mowatt

100M

1

M

H. Morrison

10.7

A

Sec

Kemoy

Graham

100M

1

M

H. Morrison

10.8

A

Sec

Ricardo

Chambers

100M

1

M

Petersfield

11.0

A

Sec

Dean

Turner

100M

1

M

Petersfield

11.1

A

Sec

Oshane

Hall

100M

1

M

Godfrey Stewart

11.2

A

Sec

Darien

Ainsley

100M

1

M

Hopewell

11.3

A

Sec

Damar

Whyte

100M

1

M

Rusea's

11.4

B

Sec

Andre

Vanriel

100M

1

M

Petersfield

11.6

B

Sec

Omar

Samuels

100M

1

M

Petersfield

11.6

B

Sec

Jerome

Jackson

100M

1

M

Green Island

11.6

B

Sec

Dourian

Facey

100M

1

M

Balaclava

11.6

B

Sec

Janoy

Brown

100M

1

M

H. Morrison

11.8

 

Sec

Richard

Vanhorne

100M

1

M

Rusea's

11.9

 

Sec

Everett

Nunes

100M

1

M

St. James

12.1

 

Sec

Sheldon

Rhoden

100M

1

M

Green Pond

12.2

 

Sec

Staret

Baker

100M

1

M

Hopewell

12.3

 

Sec

Clive

Jarrett

100M

1

M

St. James

12.4

 

Sec

Oshane

Higgins

100M

1

M

Godfrey Stewart

12.4

 

Sec

Shane

Hines

100M

1

M

Rhodes Hall

12.6

 

Sec

Jeffery

Whittaker

100M

1

M

St. James

12.6

 

Sec

Jevaughn

Hibbert

100M

1

M

St. James

12.7

 

Sec

Warren

Brown

100M

1

M

Anchovy

12.9

 

Sec

Wamaki

Young

100M

1

M

Spot Valley

13.0

 

Sec

Oshane

Gordon

100M

1

M

St. James

13.0

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odail

Todd

100M

2

M

Green Island

11.1

A

Sec

Trevaughn

Marsh

100M

2

M

H. Morrison

11.1

A

Sec

Odail

Todd

100M

2

M

Green Island

11.1

A

Sec

Faedian

Royes

100M

2

M

Green Island

11.2

A

Sec

Faedian

Royes

100M

2

M

Green Island

11.2

A

Sec

Tafari

Green

100M

2

M

Petersfield

11.3

A

Sec

Lorenzo

Hall

100M

2

M

Petersfield

11.3

A

Sec

Tafari

Green

100M

2

M

Petersfield

11.3

A

Sec

Clayton

Coates

100M

2

M

Rusea's

11.4

A

Sec

Oshane

Cooke

100M

2

M

Green Island

11.5

A

Sec

Oshane

Cooke

100M

2

M

Green Island

11.5

A

Sec

Kurt

Miller

100M

2

M

H. Morrison

11.5

A

Sec

Dean

Jenkins

100M

2

M

St. James

11.6

A

Sec

Ray

Graham

100M

2

M

H. Morrison

11.6

A

Sec

Neil

Myre

100M

2

M

Green Island

11.6

A

Sec

Dean

Jenkins

100M

2

M

St. James

11.6

A

Sec

Oshane

Simms

100M

2

M

Cornwall College

11.7

B

Sec

Oshane

Simms

100M

2

M

St. James

11.7

B

Sec

Brian

Evans

100M

2

M

Rusea's

11.7

B

Sec

Tajae

Box

100M

2

M

Cornwall College

11.8

B

Sec

Rejaun

Jones

100M

2

M

Cornwall College

11.8

B

Sec

Tajae

Box

100M

2

M

Cornwall College

11.8

B

Sec

Rejaun

Jones

100M

2

M

Cornwall College

11.8

B

Sec

Andre

Williams

100M

2

M

St. James

11.8

B

Sec

Carey

Perrin

100M

2

M

Petersfield

11.9

B

Sec

Dane

Jenkins

100M

2

M

St. James

11.9

B

Sec

Carl

Williams

100M

2

M

Cornwall College

11.9

B

Sec

Carey

Perrin

100M

2

M

Petersfield

11.9

B

Sec

Alnardo

Fenley

100M

2

M

St. James

11.9

B

Sec

Orlando

Fenley

100M

2

M

St. James

12.0

 

Sec

Gremeika

Whitelocks

100M

2

M

Green Island

12.1

 

Sec

William

Piggott

100M

2

M

Anchovy

12.1

 

Sec

Shemoah

Phyllips

100M

2

M

Cornwall College

12.1

 

Sec

Gremeika

Whitelocks

100M

2

M

Green Island

12.1

 

Sec

Dorovan

Reid

100M

2

M

St. James

12.1

 

Sec

Romaine

Jones

100M

2

M

Petersfield

12.3

 

Sec

Omar

Buchanan

100M

2

M

Petersfield

12.3

 

Sec

Romaine

Jones

100M

2

M

Petersfield

12.3

 

Sec

Daveor

Edwards

100M

2

M

St. James

12.3

 

Sec

Denton

Robinson

100M

2

M

St. James

12.4

 

Sec

Clifford

Myles

100M

2

M

Anchovy

12.7

 

Sec

Clifford

Myles

100M

2

M

Anchovy

12.7

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gawain

Williams

100M

3

M

H. Morrison

11.6

A

Sec

Andre

Hunter

100M

3

M

Western Track

11.7

A

Sec

Odane

Spence

100M

3

M

H. Morrison

11.7

A

Sec

Shaven

Barns

100M

3

M

H. Morrison

11.8

A

Sec

Trace

Whitmore

100M

3

M

Rhodes Hall

11.9

A

Sec

Rasheed

Cunningham

100M

3

M

Green Island

12.0

A

Sec

Rojaughn

Coore

100M

3

M

Irwin

12.1

A

Sec

Travis

Alder

100M

3

M

Petersfield

12.1

A

Sec

Shamone

McFarlone

100M

3

M

Irwin

12.1

A

Sec

Romario

Clarke

100M

3

M

Anchovy

12.2

A

Sec

Jessie

Sampath

100M

3

M

Western Track

12.2

A

Sec

Omar

Taylor

100M

3

M

Green Pond

12.2

A

Sec

Delroy

Patterson

100M

3

M

H. Morrison

12.4

B

Sec

Buclair

Smith

100M

3

M

Green Pond

12.5

B

Sec

Ramone

Prince

100M

3

M

Green Island

12.6

B

Sec

Kemoy

Vascianna

100M

3

M

Western Track

12.7

B

Sec

Andrew

McFarlen

100M

3

M

Anchovy

12.7

B

Sec

Deliso

Robinson

100M

3

M

Irwin

12.9

 

Sec

Amoneki

Cunningham

100M

3

M

Rusea's

13.0

 

Sec

Jevane

Mills

100M

3

M

Petersfield

13.0

 

Sec

Ajie

Black

100M

3

M

St. James

13.1

 

Sec

Romain

Wilson

100M

3

M

St. James

13.3

 

Sec

Roneil

Mills

100M

3

M

St. James

13.6

 

Sec

Desmond

Lawson

100M

3

M

St. James

13.6

 

Sec

Makonnen

Planter

100M

3

M

St. James

13.8

 

Sec

Twayne

Scott

100M

3

M

Rhodes Hall

13.8

 

Sec

Ravene

Simpson

100M

3

M

Rhodes Hall

14.0

 

Sec

Shane

Burton

100M

3

M

Rhodes Hall

14.1

 

Sec

Stephan

Williams

100M

3

M

Rhodes Hall

DQ

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Horlando

Hines

200M

CLUBS

M

Western Track

22.2

 

Sec

Kemar

Hayws

200M

CLUBS

M

Western Track

23.1

 

Sec

Johnrdo

Francis

200M

CLUBS

M

Western Track

23.4

 

Sec

Maurice

Malcolm

200M

CLUBS

M

Unattached

24.5

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dean

Turner

200M

1

M

Petersfield

21.8

A

Sec

Kemarley

Brown

200M

1

M

Green Island

21.9

A

Sec

Kemoy

Graham

200M

1

M

H. Morrison

22.2

A

Sec

Andre

Moodie

200M

1

M

Frome

22.4

A

Sec

Richardo

Chambers

200M

1

M

Petersfield

22.6

A

Sec

Waynee

Hyman

200M

1

M

Petersfield

22.6

A

Sec

Omar

Kerr

200M

1

M

Green Island

22.7

A

Sec

Oshane

Hall

200M

1

M

Godfrey Stewart

22.7

A

Sec

Sandrio

Christie

200M

1

M

H. Morrison

22.9

A

Sec

Omar

Samuels

200M

1

M

Petersfield

23.4

B

Sec

Damar

Whyte

200M

1

M

Rusea's

23.5

B

Sec

Clive

Jarrett

200M

1

M

St. James

23.7

B

Sec

Dourian

Facey

200M

1

M

Balaclava

23.7

B

Sec

Francois

Gordon

200M

1

M

Anchovy

24.0

 

Sec

Oshane

Higgins

200M

1

M

Godfrey Stewart

24.0

 

Sec

Jeffery

Whittaker

200M

1

M

St. James

24.0

 

Sec

Darien

Ainsley

200M

1

M

Hopewell

24.1

 

Sec

Oshalne

Gordon

200M

1

M

St. James

24.6

 

Sec

Radie

Stevens

200M

1

M

Green Pond

24.7

 

Sec

Mikhail

Patrick

200M

1

M

Rusea's

24.8

 

Sec

Staret

Baker

200M

1

M

Hopewell

25.0

 

Sec

Rodaine

Watkins

200M

1

M

Flex Track

25.6

 

Sec

Andre

Myres

200M

1

M

Green Pond

25.7

 

Sec

Shane

Hines

200M

1

M

Rhodes Hall

25.8

 

Sec

Jevaughn

Hibbert

200M

1

M

St. James

26.7

 

Sec

Sheldon

Rhoden

200M

1

M

Green Pond

DQ

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clayton

Coates

200M

2

M

Rusea's

22.5

A

Sec

Tafari

Green

200M

2

M

Petersfiled

22.9

A

Sec

Trevaughn

Marsh

200M

2

M

H. Morrison

23.4

A

Sec

Rashad

Rhynie

200M

2

M

H. Morrison

23.6

A

Sec

Odayne

Vernon

200M

2

M

H. Morrison

23.6

A

Sec

Luke

Vassell

200M

2

M

Godfrey Stewart

23.7

A

Sec

Neil

Myrie

200M

2

M

Green Island

23.7

A

Sec

Gaville

Pearson

200M

2

M

Western track

23.8

A

Sec

Carl

Williams

200M

2

M

Cornwall

23.9

B

Sec

Lorenzo

Hall

200M

2

M

Petersfiled

24.0

B

Sec

Shane

Hill

200M

2

M

Green Pond

24.0

B

Sec

Ray

Graham

200M

2

M

H. Morrison

24.1

B

Sec

Michael

Campbell

200M

2

M

Hopewell

24.1

B

Sec

Williams

Piggot

200M

2

M

Anchovy

24.2

B

Sec

Tousainth

Fenton

200M

2

M

Cornwall

24.3

B

Sec

Ronald

Levy

200M

2

M

Rusea's

24.3

B

Sec

Vincent

Saunders

200M

2

M

Petersfiled

24.4

B

Sec

Calwaney

Snow

200M

2

M

Peterfiled

24.4

B

Sec

Kurt

Miller

200M

2

M

H. Morrison

24.5

B

Sec

Omar

Bucchanan

200M

2

M

Petersfield

24.5

B

Sec

Andre

Williams

200M

2

M

St. James

24.5

B

Sec

Davian

Thomas

200M

2

M

Green Pond

24.5

B

Sec

Shemoah

Phillips

200M

2

M

Cornwall

24.7

 

Sec

Elroy

Brown

200M

2

M

Frome

24.9

 

Sec

Tajae

Box

200M

2

M

Cornwall

25.0

 

Sec

Romaine

Jones

200M

2

M

Petersfiled

25.0

 

Sec

Cleon

Walker

200M

2

M

St. James

25.0

 

Sec

Nicholas

Owens

200M

2

M

Western Track

25.1

 

Sec

Brenton

Malcolm

200M

2

M

St. James

25.3

 

Sec

Romaine

Barrett

200M

2

M

Knockalva

25.5

 

Sec

Delroy

Miller

200M

2

M

St. James

25.6

 

Sec

Geemeiko

Whitelocke

200M

2

M

Green Island

25.7

 

Sec

Donovan

Reid

200M

2

M

St James

25.7

 

Sec

Waiyaki

Young

200M

2

M

Western Track

25.7

 

Sec

Honeil

Gooden

200M

2

M

Anchovy

25.9

 

Sec

Oshane

Simrs

200M

2

M

Cornwall

25.9

 

Sec

Oshane

Hendricks

200M

2

M

H. Morrison

26.2

 

Sec

Davion

Jones

200M

2

M

St. James

26.2

 

Sec

Daveon

Edwards

200M

2

M

St. James

27.3

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rasheed

Cunningham

200M

3

M

Green Island

23.9

A

Sec

Delroy

Patterson

200M

3

M

H. Morrison

24.1

A

Sec

Andre

Hunter

200M

3

M

Western Track

24.3

A

Sec

Travis

Alder

200M

3

M

Petersfield

24.9

A

Sec

Odaine

Spence

200M

3

M

H. Morrison

24.9

A

Sec

Zapparta

Malcolm

200M

3

M

H. Morrison

24.9

A

Sec

Gawain

Williams

200M

3

M

H. Morrison

25.3

B

Sec

Shaven

Barnes

200M

3

M

H. Morrison

25.3

B

Sec

Daniel

Malcolm

200M

3

M

Godfrey Stewart

25.3

B

Sec

Jessie

Sampath

200M

3

M

Western Track

25.4

B

Sec

Rojaughn

Cooke

200M

3

M

Irwin

25.6

B

Sec

Trace

Whitmore

200M

3

M

Rhodes Hall

25.6

B

Sec

Ajai

Black

200M

3

M

St. James

25.6

B

Sec

Chirstopher

Myrie

200M

3

M

Frome

25.8

B

Sec

Anthony

Ellis

200M

3

M

St. James

25.9

B

Sec

Shemar

Wright

200M

3

M

Anchovy

25.9

B

Sec

Odeairo

Hines

200M

3

M

H. Morrison

25.9

B

Sec

Kemoy

Vascianna

200M

3

M

Western Track

26.1

 

Sec

Maurice

Williams

200M

3

M

Frome

26.4

 

Sec

Stephan

Buttler

200M

3

M

H. Morrison

26.5

 

Sec

Romario

Jennings

200M

3

M

Rusea's

26.7

 

Sec

Romaine

Simms

200M

3

M

H. Morrison

26.7

 

Sec

Chineto

Johnson

200M

3

M

Rhodes Hall

26.8

 

Sec

Makonnen

Planter

200M

3

M

St. James

26.9

 

Sec

Jevaine

Mills

200M

3

M

Petersfield

27.1

 

Sec

Roniel

Mills

200M

3

M

St. James

27.6

 

Sec

Ravene

Simpson

200M

3

M

Rhodes Hall

27.6

 

Sec

Delisa

Robinson

200M

3

M

Irwin

28.4

 

Sec

Romario

Clarke

200M

3

M

Anchovy

30.1

 

Sec

Stefano

Williams

200M

3

M

Rhodes Hall

DQ

 

Sec

Dean

Beckford

200M

3

M

Western Track

DQ

 

Sec

Twayne

Scott

200M

3

M

Rhodes Hall

DQ

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kevin

Mowatt

400M

1

M

H. Morrison

49.9

A

Sec

Andre

Moodie

400M

1

M

Frome

51.7

A

Sec

Richardo

Walcutt

400M

1

M

Green Island

52.2

B

Sec

Richardo

Chambers

400M

1

M

Petersfield

52.3

B

Sec

Wayne

Hyman

400M

1

M

Petersfield

52.3

B

Sec

Dexter

Lee

400M

1

M

H. Morrison

52.5

B

Sec

Maurice

Wallace

400M

1

M

Western Track

52.5

B

Sec

Dennis

Samuels

400M

1

M

Frome

52.7

B

Sec

Kemarley

Brown

400M

1

M

Green Island

52.9

B

Sec

Chevaughn

Warren

400M

1

M

H. Morrison

53.3

B

Sec

Francois

Gordon

400M

1

M

Anchovy

53.4

B

Sec

Mikail

Patrick

400M

1

M

Petersfield

53.6

B

Sec

Devon

Lewis

400M

1

M

Western Track

53.6

B

Sec

Neville

Williams

400M

1

M

Greenpond

53.6

B

Sec

Ivin

Johnson

400M

1

M

Petersfield

53.8

 

Sec

Dwayne

Hilton

400M

1

M

Green Pond

53.9

 

Sec

Clifford

Anderson

400M

1

M

St. James

54.1

 

Sec

Glenroy

Cooper

400M

1

M

Godfrey Stewart

54.1

 

Sec

Omar

Kerr

400M

1

M

Green Island

54.3

 

Sec

Oshane

Gordon

400M

1

M

St. James

54.5

 

Sec

Kevar

Hylton

400M

1

M

Rusea's

55.2

 

Sec

Drallo

Harvey

400M

1

M

Rusea's

55.4

 

Sec

Davaun

Hines

400M

1

M

St. James

55.5

 

Sec

Junior

Brown

400M

1

M

Balaclava

55.9

 

Sec

Andre

Vanriel

400M

1

M

Petersfield

55.9

 

Sec

Andrae

Myles

400M

1

M

Green Pond

56.2

 

Sec

Trevele

Jenkinson

400M

1

M

Flex Track

56.2

 

Sec

Jason

Rowe

400M

1

M

Balaclava

56.4

 

Sec

Tommy

Citeron

400M

1

M

Western Track

56.4

 

Sec

Enleigh

Kerr

400M

1

M

Rusea's

56.5

 

Sec

Richardo

Darvell

400M

1

M

Greenpond

56.8

 

Sec

Shagorey

Smith

400M

1

M

Western Track

104.0

 

Sec

Denton

Clarke

400M

1

M

CoMets

106.5

 

Sec

Rodaine

Watkins

400M

1

M

Flex Track

DQ

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fabian

Royes

400M

2

M

Green Island

53.1

A

Sec

Allan

Ottet

400M

2

M

St. James

53.6

A

Sec

Tafari

Green

400M

2

M

Petersfield

53.8

A

Sec

Synandrew

Salmon

400M

2

M

H.Morrison

53.9

A

Sec

Elroy

Brown

400M

2

M

Frome

54.9

B

Sec

Oshane

Turner

400M

2

M

Petersfield

55.4

B

Sec

Dean

Jenkins

400M

2

M

St. James

55.6

B

Sec

Odail

Todd

400M

2

M

Green Island

55.7

B

Sec

George

Mckelling

400M

2

M

Rusea's

55.7

B

Sec

Calwayne

Shaw

400M

2

M

Petersfield

56.2

 

Sec

Andrew

Lewin

400M

2

M

H. Morrison

56.4

 

Sec

Jason

lowe

400M

2

M

Godfrey Stewart

56.5

 

Sec

Ronald

Levy

400M

2

M

Rusea's

56.5

 

Sec

Vincent

Sauders

400M

2

M

Petersfield

56.6

 

Sec

Kenan

Knight

400M

2

M

Petersfield

56.8

 

Sec

Richardo

Alcott

400M

2

M

Green Pond

57.3

 

Sec

Rasheed

Cunningham

400M

2

M

Green Island

57.5

 

Sec

Cleon

Walker

400M

2

M

St. James

57.7

 

Sec

Nicordo

Williams

400M

2

M

Green Island

58.1

 

Sec

Kurt

Miller

400M

2

M

H. Morrison

58.7

 

Sec

Santino

Murdock

400M

2

M

H. Morrison

58.9

 

Sec

Kevon

Johnson

400M

2

M

Green Pond

59.3

 

Sec

Marice

Williams

400M

2

M

Frome

59.5

 

Sec

Brian

Evans

400M

2

M

Rusea's

100.1

 

Sec

Romairo

Clarke

400M

2

M

Anchovy

100.3

 

Sec

Jovan

Black

400M

2

M

Green Island

100.3

 

Sec

Shamone

McFarlane

400M

2

M

Irwin

101.9

 

Sec

Chineto

Johnson

400M

2

M

Rhodes Hall

102.9

 

Sec

Laurics

Harris

400M

2

M

Knocklava

102.9

 

Sec

Buclair

Smith

400M

2

M

Green Pond

103.4

 

Sec

Romaine

Pingue

400M

2

M

Cornwall

103.8

 

Sec

Delisa

Robinson

400M

2

M

Irwin

106.3

 

Sec

Hodinga

Wynter

400M

2

M

Rusea's

DQ

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ivin

Johnson

800M

1

M

Petersfield

205.3

A

Sec

Chevon

Oates

800M

1

M

H. Morrison

209.0

B

Sec

Jerado

Clarke

800M

1

M

H. Morrison

210.6

B

Sec

Glenville

Warburton

800M

1

M

St. James

211.0

B

Sec

Junior

Brown

800M

1

M

Balaclava

217.0

 

Sec

Jason

Rowe

800M

1

M

Balaclava

220.4

 

Sec

Noel

Wedderburn

800M

1

M

Western Track

229.5

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oshane

Turner

800M

2

M

Petersfield

204.1

A

Sec

Gavin

Whyte

800M

2

M

Green Island

209.0

A

Sec

Elroy

Brown

800M

2

M

Frome

209.9

B

Sec

Clinton

Kerr

800M

2

M

Ruseas

210.3

B

Sec

Kenean

Knight

800M

2

M

Petersfield

217.3

 

Sec

Neville

Reid

800M

2

M

Anchovy

220.9

 

Sec

Hudinga

Wynter

800M

2

M

Ruseas

234.0

 

Sec

Venmar

Martin

800M

2

M

H. Morrison

 

 

Sec

Santino

Murduck

800M

2

M

H. Morrison

 

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Glenford

Watson

800M

3

M

Petersfield

241.1

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cornellenus

McIntosh

DISCUS

1

M

Petersfield

35.08

B

Met

Eric

Heaven

DISCUS

1

M

H. Morrison

33.56

B

Met

Jerome

Vernon

DISCUS

1

M

Irwin

31.66

 

Met

Aston

South

DISCUS

1

M

St. James

 

 

Met

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lorenzo

Hall

DISCUS

2

M

Petersfield

36.10

A

Met

Jeffery

Graham

DISCUS

2

M

Petersfield

31.69

B

Met

Glenford

Watson

DISCUS

2

M

Petersfield

30.00

B

Met

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Richard

Vanhorne

LONG JUMP

1

M

Ruseas

6.54

A

Met

Jerome

Vernon

LONG JUMP

1

M

Irwin

6.50

A

Met

Jamar

Whyte

LONG JUMP

1

M

Ruseas

6.44

A

Met

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jamaal

Dean

LONG JUMP

2

M

H. Morrison

5.91

B

Met

Odeiro

Hines

LONG JUMP

3

M

H. Morrison

5.82

B

Met

Romaine

Simms

LONG JUMP

3

M

H. Morrison

5.50

 

Met

Ronald

Levy

LONG JUMP

2

M

Ruseas

5.45

 

Met

Kemoy

Rose

LONG JUMP

2

M

Anchovy

5.35

 

Met

Brian

Evans

LONG JUMP

2

M

Ruseas

5.21

 

Met

Stephen

Butler

LONG JUMP

3

M

H. Morrison

5.07

 

Met

Francois

Ferguson

LONG JUMP

2

M

Ruseas

4.58

 

Met

Dewayne

Grey

LONG JUMP

2

M

H. Morrison

4.09

 

Met

Davonne

Beckford

LONG JUMP

3

M

H. Morrison

3.72

 

Met

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Corneleous

McIntosh

SHOT PUTT

1

M

Petersfield

16.08

A

Met

Eric

Heavens

SHOT PUTT

1

M

H. Morrison

13.63

A

Met

Aston

South

SHOT PUTT

1

M

St. James

11.22

 

Met

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lorenzo

Hall

SHOT PUTT

2

M

Petersfield

14.24

A

Met

Jeffrey

Graham

SHOT PUTT

2

M

Petersfield

13.61

A

Met

Jamaal

Dean

SHOT PUTT

2

M

H. Morrison

10.60

B

Met

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Micheal

RoseGreen

SHOT PUTT

3

M

St. James

10.19

 

Met

Glenford

Watson

SHOT PUTT

3

M

Petersfield

9.90

 

Met

 

 

COCAA - Last Chance Meet 2009

Herbert Morrison

March 14th 2009 (22 schools/clubs participated)

GIRLS RESULTS

First

Last

Event

Class

Sex

School

Result

Std

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latoya

Shaw

100M

CLUB

F

Western Track

12.3

 

Sec

Kareena

Malcolm

100M

CLUB

F

Western Track

12.6

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Davashia

Whyte

100M

2

F

Frome

13.2

B

Sec

Kereese

Hurge

100M

2

F

St. James

13.2

B

Sec

Vickeisha

Hudson

100M

2

F

St. James

13.3

 

Sec

Sharie

Daley

100M

2

F

Balaclava

13.4

 

Sec

Segriio

Spence

100M

2

F

Frome

13.6

 

Sec

Valencia

Cowan

100M

2

F

Irwin

13.6

 

Sec

Annalee

Campbell

100M

2

F

St. James

13.7

 

Sec

Shantel

Hutchinson

100M

2

F

Frome

13.8

 

Sec

Jessith

Green

100M

2

F

Anchovy

13.9

 

Sec

Shantoya

Burrell

100M

2

F

Western Track

14.1

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

Sec

Marisa

Daley

100M

3

F

Irwin

12.4

A

Sec

Shariona

Williams

100M

3

F

Green Island

12.7

A

Sec

Leeona

Barns

100M

3

F

H.Morrison

12.8

A

Sec

Shaday

Smith

100M

3

F

Balaclava

12.9

A

Sec

Atara

Segree

100M

3

F

Knockalva

13.0

A

Sec

Ariel

Bailey

100M

3

F

St. James

13.3

B

Sec

Tyshona

Peterkin

100M

3

F

Anchovy

13.3

B

Sec

Sherice

Williams

100M

3

F

Ruseas

13.6

 

Sec

Topaz

Brissett

100M

3

F

St. James

13.6

 

Sec

Lavern

Lee

100M

3

F

Rhodes Hall

13.8

 

Sec

Jodiann

Haughton

100M

3

F

St. James

13.9

 

Sec

Patrice

Allen

100M

3

F

Anchovy

14.0

 

Sec

Sutanya

Shaw

100M

3

F

Ruseas

14.1

 

Sec

Delisha

Chan

100M

3

F

St. James

14.2

 

Sec

Gaiann

Allen

100M

3

F

Balaclava

14.4

 

Sec

Tamecia

Frazer

100M

3

F

Knockalva

14.4

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

Sec

Lenarie

Johnson

100M

4

F

H Morrison

12.9

A

Sec

Amoy

Griffiths

100M

4

F

H Morrison

13.0

A

Sec

Francine

Francis

100M

4

F

Mt. Alvernia

13.0

A

Sec

Dana

Chin

100M

4

F

Mt. Alvernia

13.2

A

Sec

Whitney

Whittaker

100M

4

F

Anchovy

13.7

B

Sec

Bowna-Lee

Long

100M

4

F

Balaclava

13.8

B

Sec

Ivania

Cox

100M

4

F

Irwin high

13.9

B

Sec

Petagaye

Reece

100M

4

F

Ruseas

14.1

 

Sec

Fabia

Dixon

100M

4

F

Godfrey Stewart

14.1

 

Sec

Lladoria

Percell

100M

4

F

Anchovy

14.3

 

Sec

Roxanna

Minto

100M

4

F

Ruseas

14.6

 

Sec

Petagaye

Maxwell

100M

4

F

Balaclava

14.9

 

Sec

Shamara

Thomas

100M

4

F

Anchovy

15.0

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antonique

Campbell

200M

2

F

H. Morrison

24.2

A

Sec

Dickeisha

Kent

200M

2

F

H. Morrison

25.0

A

Sec

Latoya

Shaw

200M

2

F

Western Track

26.0

A

Sec

Rushell

Clayton

200M

2

F

Frome

26.5

B

Sec

Devesha

Whyte

200M

2

F

Frome

27.0

B

Sec

Shantel

Hutchinson

200M

2

F

Frome

28.2

 

Sec

Segrid

Spence

200M

2

F

Frome

28.6

 

Sec

Shantoya

Burrell

200M

2

F

Western Track

29.2

 

Sec

Nastassia

McGhie

200M

2

F

St. James

30.0

 

Sec

Kerisha

Bowers

200M

2

F

St. James

33.7

 

Sec

Anastasia

Mullings

200M

2

F

St. James

 

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nicolatte

Martin

200M

3

F

Knockalva

26.2

A

Sec

Knoreen

Martin

200M

3

F

Godfrey Stewart

27.1

B

Sec

Atara

Segree

200M

3

F

Knockalva

27.1

B

Sec

Sydonie

Pearson

200M

3

F

St. James

27.1

B

Sec

Sharrona

Williams

200M

3

F

Green Island

27.6

B

Sec

Kenecia

Lee

200M

3

F

Godfrey Stewart

27.7

B

Sec

Janelle

Clarke

200M

3

F

Mt. Alvernia

27.7

B

Sec

Jody-Ann

Haughton

200M

3

F

St. James

28.0

 

Sec

Shantel

Fray

200M

3

F

Hopewell

28.2

 

Sec

Shaday

Smith

200M

3

F

Balaclava

28.2

 

Sec

Garann

Allen

200M

3

F

Balaclava

29.2

 

Sec

Delisha

Chan

200M

3

F

St. James

29.4

 

Sec

Sherice

Williams

200M

3

F

Ruseas

29.5

 

Sec

Lavern

Lee

200M

3

F

Rhodes Hall

30.1

 

Sec

Jonnie-Lee

Nolan

200M

3

F

Ruseas

30.6

 

Sec

Kimonett

Campbell

200M

3

F

St. James

30.8

 

Sec

Topaz

Brissett

200M

3

F

St. James

 

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juel

Silvera

200M

4

F

H. Morrison

24.9

A

Sec

Cristal

Black

200M

4

F

H Morrison

26.2

A

Sec

Lishaun

Wilson

200M

4

F

Mt. Alvernia

27.5

A

Sec

Shanae

Allen

200M

4

F

Hopewell High

27.9

A

Sec

Fabia

Dixon

200M

4

F

Godfert Stewart

28.4

B

Sec

Dawnalee

Loney

200M

4

F

Balaclava

28.4

B

Sec

Lladonia

Percell

200M

4

F

Anchovy

28.9

B

Sec

Taneika

Elliston

200M

4

F

Anchovy

29.0

B

Sec

Sameka

McKenzie

200M

4

F

Irwin

29.0

B

Sec

Sabrina

Mason

200M

4

F

Anchovy

29.7

 

Sec

Petagaye

Maxwell

200M

4

F

Balaclava

29.9

 

Sec

Trechell

Wallace

200M

4

F

Hopewell High

30.3

 

Sec

Shamara

Thomas

200M

4

F

Anchovy

30.6

 

Sec

Chantavia

Lebert

200M

4

F

Anchovy

32.9

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terina

Dryden

400M

1

F

Western Track

112.2

 

Sec

Latesha

Bigby

400M

1

F

H.Morrison

103.1

A

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sedatha

Palmer

400M

2

F

H. Morrison

59.8

A

Sec

Samantha

Curtis

400M

2

F

Godfrey Stewart

102.8

A

Sec

Kerese

Hurge

400M

2

F

St. James

104.7

B

Sec

Appolee

Gayle

400M

2

F

Irwin

105.0

B

Sec

Valencia

Cowan

400M

2

F

Irwin

110.9

 

Sec

Vickiesha

Hudson

400M

2

F

St. James

114.6

 

Sec

Judiann

Smiley

400M

2

F

St. James

122.7

 

Sec

Kerry-Ann

Green

400M

2

F

Greenpond

 

 

Sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nicolette

Martin

400M

3

F

Knockalva

59.4

A

Sec

Marisa

Daley

400M

3

F

Irwin

101.0

A

Sec

Daniela

Kerr

400M

3

F

H. Morrison

102.2

B

Sec

Terriann

Williams

400M

3

F

Knockalva

104.0

B

Sec

Topaz

Brissett

400M

3

F

St. James

104.3

B

Sec

Sydonie

Pearson

400M

3

F

St. James

105.8

B

Sec

Shanice

Crumbie

400M

3

F

Hopewell

106.0

B

Sec

Jonnie-Lee

Nolan

400M

3

F

Ruseas

107.2

 

Sec

Santia

Gunn

400M

3

F

Green Island

107.6

 

Sec

Kameisha

Samuels

400M

3

F

Godfrey Stewart

108.8

 

Sec

Janellee

Clarke

400M

3

F

Mt. Alvernia

110.5

 

Sec