TrackMate Track Meet Manager

www.microsport.com

2010 Western Champs

Saturday, February 20, 2010

BOYS CLASS I

100 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

ANDREW FISHER

STETHS

10.6

2nd

DWAYNE FERGUSON

William Knibb

10.68

3rd

RONNEL DEER

STETHS

10.81

4th

OMAR KERR

Green Island

10.94

5th

EVERTON CLARKE

William Knibb

11.1

6th

DEAN TURNER

Petersfield

11.22

7th

OSHANE GORDON

St. James High

11.42

8th

OSHANE HALL

Godfrey Stewart

12

200 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

DWAYNE FERGUSON

William Knibb

21.65

2nd

TEVASKIE LEWIN

Herbert Morrison

21.81

3rd

KIMARLEY BROWN

STETHS

22.04

4th

WAYNE HYMAN

Petersfield

22.5

5th

OMAR KERR

Green Island

22.73

6th

LEVAUGHN LAWRENCE

William Knibb

22.9

7th

RUSHANE RUSSELL

STETHS

24.35

8th

DEXTER MCKENZIE

Munro

30

400 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

JODI-RAE BLACKWOOD

Munro

50.58

2nd

WAYNE HYMAN

Petersfield

50.93

3rd

TEVASKIE LEWIN

Herbert Morrison

51.17

4th

FITZROY HARRIS

Herbert Morrison

51.37

5th

OMAR JOHNSON

STETHS

51.49

6th

LEVAUGHN LAWRENCE

William Knibb

51.98

7th

TAFARIE GREEN

Petersfield

53.24

8th

CLIFFORD ANDERSON

St. James High

55.59

800 M Run

Place

Contestant

School

Time

1st

GIOVANNI MOWATT

Munro

02:01.7

2nd

ODEANEY MORRIS

William Knibb

02:02.6

3rd

GIOVANNI FOOTE

Munro

02:03.6

4th

FITZROY HARRIS

Herbert Morrison

02:04.2

5th

ORLANDO POWELL

STETHS

02:05.0

6th

IAN REID

Albert Town

02:05.6

7th

DERRON RODNEY

William Knibb

02:07.8

4 x 100 (400 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

STETHS 1

STETHS

42.11

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

2nd

HERBERT M 1

Herbert Morrison

42.93

HERBERT M 2

HERBERT M 3

HERBERT M 4

3rd

MUNRO 1

Munro

43.11

MUNRO 2

MUNRO 3

MUNRO 4

4th

W KNIBB 1

William Knibb

43.26

W KNIBB 2

W KNIBB 3

W KNIBB 4

5th

PETERSFIELD 1

Petersfield

43.41

PETERSFIELD 2

PETERSFIELD 3

PETERSFIELD 4

6th

CORNWALL 1

Cornwall

43.66

CORNWALL 2

CORNWALL 3

CORNWALL 4

7th

GODFREY STEWART 1

Godfrey Stewart

44.86

GODFREY STEWART 2

GODFREY STEWART 3

GODFREY STEWART 4

110 M Hurdles

Place

Contestant

School

Time

1st

PATRICK CAMPBELL

Munro

14.7

2nd

JEVAUGHN JACKSON

Munro

15.2

3rd

GARRETH KERR

Cornwall

15.65

4th

HARVEY PETERKIN

Herbert Morrison

16.09

5th

SHEMOAH PHILLIPS

Cornwall

16.35

6th

ALEX HARRIOTT

Herbert Morrison

16.36

7th

OSHANE GORDON

St. James High

16.7

8th

SHARRIELE JARRICK

Petersfield

18.56

Long Jump

Place

Contestant

School

Distance

1st

TEVASKIE LEWIN

Herbert Morrison

7.22 m

2nd

DEXTER MCKENZIE

Munro

6.86 m

3rd

RUDYAND REID

William Knibb

6.70 m

4th

AKEEMO PALMER

STETHS

6.56 m

5th

DAMAR C WHYTE

Ruseas

6.52 m

6th

LLOYD THYME

Munro

6.48 m

7th

JEROME ROBINSON

Herbert Morrison

6.39 m

8th

SHARRIELE JARRICK

Petersfield

5.98 m

Shot Put

Place

Contestant

School

Distance

1st

EMMANUEL ONIYA

Munro

17.54 m

2nd

RAMONE BAKER

STETHS

14.74 m

3rd

RAJAE GAYLE

Munro

14.57 m

4th

LORENZO HALL

Petersfield

14.09 m

5th

OSHANE FORBES

Balaclava

12.08 m

6th

MICHAEL EDWARDS

STETHS

11.77 m

7th

DESMOND CLARKE

Black River

11.76 m

8th

DEAN TURNER

Petersfield

11.63 m

Discus

Place

Contestant

School

Distance

1st

RAJAE GAYLE

Munro

47.46 m

2nd

EMMANUEL ONIYA

Munro

45.96 m

3rd

LORENZO HALL

Petersfield

45.15 m

4th

RAMONE BAKER

STETHS

38.36 m

5th

DEAN TURNER

Petersfield

34.80 m

6th

MICHAEL EDWARDS

STETHS

34.00 m

7th

SHAVOY HOFFSTEAD

Ruseas

31.60 m

8th

ORAINE STEPHENS

Maud McLeod

31.50 m

High Jump

Place

Contestant

School

Height

1st

DEMAR WOOD

Herbert Morrison

1.85 m

2nd

WENDRICO SEYMOUR

Munro

1.80 m

3rd

NICOY REID

Cornwall

1.80 m

4th

ANDREW ANGLIN

Cornwall

1.80 m

5th

JERMAINE SHAW

Herbert Morrison

1.75 m

6th

JADE RANKINE

Munro

1.75 m

1500M

Place

Contestant

School

Time

1st

GIOVANNI MOWATT

Munro

04:17.7

2nd

DWAYNE HIBBERT

STETHS

04:18.9

3rd

ORAINE WINT

Balaclava

04:19.7

4th

ODEANEY MORRIS

William Knibb

04:30.4

5th

IAN REID

Albert Town

04:32.8

6th

MICHAEL MCFARLANE

Knockalva

04:37.4

7th

ORVILLE ENNIS

William Knibb

04:38.2

8th

JANOY DISTIN

Frome

04:38.4

BOYS CLASS II

100 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

DELANO WILLIAMS

Munro

10.72

2nd

ADAM CUMMINGS

Munro

10.93

3rd

ODAIL TODD

Green Island

11.15

4th

GERVAL JOHNSON

Frome

11.31

5th

EZRA KEENE

William Knibb

11.44

6th

DEAN JENKINS

St. James High

11.56

7th

MICHAEL CAMPBELL

Hopewell

11.7

8th

DAVIAN DENNIS

STETHS

11.8

200 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

DELANO WILLIAMS

Munro

21.48

2nd

ODAIL TODD

Green Island

21.87

3rd

ADAM CUMMINGS

Munro

22.14

4th

JERVAL JOHNSON

Frome

22.48

5th

DENVAL DALEY

STETHS

22.78

6th

EZRA KEENE

William Knibb

22.93

7th

KEMAR HASTINGS

William Knibb

23.53

8th

DANE JENKINS

St. James High

25.24

400 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

DEMAR LEVY

STETHS

51.35

2nd

ELROY BROWN

Frome

52.19

3rd

LAMOY FRATER

William Knibb

53.33

4th

ANGELO GERMAIN

Munro

53.64

5th

RASHEEN PINNOCK

Grange Hill

53.92

6th

MICHAEL BROWN

Cornwall

54.12

7th

ODAYNE VERNON

Herbert Morrison

54.31

800 M Run

Place

Contestant

School

Time

1st

OSHANE TURNER

Petersfield

01:58.0

2nd

JORDAN BLACK

Cornwall

01:59.5

3rd

JASON LEWIS

Munro

02:05.7

4th

KENNE CLARKE

Petersfield

02:07.8

5th

KEVOY CLARKE

Ruseas

02:11.9

6th

RASHEEN PINNOCK

Grange Hill

02:13.9

4 x 100 (400 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

ADAM CUMMINGS

Munro

43.41

ANGELO GERMAIN

DELANO WILLIAMS

munro1

2nd

W KNIBB 1

William Knibb

44.47

W KNIBB 2

W KNIBB 3

W KNIBB 4

3rd

STETHS 1

STETHS

44.85

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

4th

H MORRISON 1

Herbert Morrison

45.17

H MORRISON 2

H MORRISON 3

H MORRISON 4

5th

CARL WILLIAMS

Cornwall

45.5

JAVAUGHN MICHAELS

JOHN AUDLEY JACKSON

JORDAN BLACK

6th

G STEWART 1

Godfrey Stewart

50.94

G STEWART 2

G STEWART 3

G STEWART 4

110 M Hurdles

Place

Contestant

School

Time

1st

ROSEAN MAXWELL

Munro

15.38

2nd

DAVIAN DENNIS

STETHS

15.39

3rd

TRAVIS SAMUELS

STETHS

15.5

4th

JAVAUGHN MICHAELS

Cornwall

16.4

5th

BASIL THOMPSON

Herbert Morrison

16.47

6th

ROMARIO FRANCIS

Munro

16.48

7th

RASHEED CUNNINGHAM

Green Island

16.76

8th

LUKE VASSELL

Godfrey Stewart

18.58

Long Jump

Place

Contestant

School

Distance

1st

LAUREL GORDON

Holland

6.36 m

2nd

JERMAINE WRIGHT

STETHS

6.28 m

3rd

LEONARDO LAWRENCE

Munro

6.23 m

4th

BASIL THOMPSON

Herbert Morrison

6.21 m

5th

FLOYD GRIFFITHS

Spot Valley

5.98 m

6th

DANE JENKINS

St. James High

5.95 m

7th

JASON BROWN

STETHS

5.76 m

8th

ROMARIO LYNCH

Munro

5.60 m

Shot Put

Place

Contestant

School

Distance

1st

JEFFREY GRAHAM

Petersfield

12.97 m

2nd

SANJAY BANTON

STETHS

12.63 m

3rd

MAURICE ROBINSON

Irwin

11.93 m

4th

GLENFORD WATSON

Petersfield

11.63 m

5th

DEMAR SAMUELS

Godfrey Stewart

11.44 m

6th

JEVAN MUIRHEAD

Munro

11.26 m

7th

SHAMOY PERRY

Cornwall

10.80 m

8th

JAMAAL DEAN

Herbert Morrison

10.34 m

Discus

Place

Contestant

School

Distance

1st

GLENFORD WATSON

Petersfield

42.70 m

2nd

JEFFREY GRAHAM

Petersfield

39.80 m

3rd

KURT MCKINTOSH

Frome

36.57 m

4th

JEAVUGHN SHAW

Munro

31.95 m

5th

MAURICE ROBINSON

Irwin

31.92 m

6th

SANJAY BANTON

STETHS

31.48 m

7th

JAWAYNE JARRETT

Munro

31.38 m

8th

SHAMOY PERRY

Cornwall

30.80 m

High Jump

Place

Contestant

School

Height

1st

CHADRICK MORRISON

Munro

1.85 m

2nd

ROSEAN MAXWELL

Munro

1.70 m

3rd

JOHN AUDLEY JACKSON

Cornwall

1.70 m

4th

RAVENE JOHNSON

Herbert Morrison

1.65 m

4th

ODEAIRO HINES

Herbert Morrison

1.65 m

6th

SHARD BROOKS

Black River

1.55 m

7th

JAVAUGHN MICHAELS

Cornwall

1.50 m

8th

ROMARIO ROBERTSON

STETHS

1.50 m

1500M

Place

Contestant

School

Time

1st

OSHANE TURNER

Petersfield

04:23.6

2nd

KENNE CLARKE

Petersfield

04:29.3

3rd

JASON LEWIS

Munro

04:30.4

4th

HERBERT THOMAS

Munro

04:34.6

5th

KEVOY CLARKE

Ruseas

04:37.9

6th

JORDAN BLACK

Cornwall

04:40.9

7th

ROSHANE REID

Albert Town

04:46.0

8th

OJAY SIMMS

STETHS

04:47.6

BOYS CLASS III

100 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

GAWAIN WILLIAMS

Herbert Morrison

11.19

2nd

RICARDO MCKENZIE

Cornwall

11.42

3rd

TEVIN WILSON

Munro

11.78

4th

DANIEL MALCOLM

Godfrey Stewart

11.96

5th

LAMAR BROWN

Godfrey Stewart

12.11

6th

KENARDO WATSON

William Knibb

12.36

7th

FITZROY ROSE

Petersfield

13.62

200 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

GAWAIN WILLIAMS

Herbert Morrison

22.62

2nd

RICARDO MCKENZIE

Cornwall

23.13

3rd

TRAVIS ALDER

Petersfield

23.72

4th

LAMAR BROWN

Godfrey Stewart

23.91

5th

DANIEL MALCOLM

Godfrey Stewart

24.08

6th

KENARDO WATSON

William Knibb

24.23

7th

SHAWN SALMON

William Knibb

24.84

8th

CEJAY MCLAUGHLIN

Munro

25.58

400 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

RICARDO MCKENZIE

Cornwall

54.38

2nd

DWAYNE GARDNER

STETHS

54.78

3rd

TRAVIS ALDER

Petersfield

54.99

4th

KAYSON RAMSAY

Herbert Morrison

55.78

5th

TEVIN WILSON

Munro

56.07

6th

DERRON DUNCAN

Munro

01:05.4

800 M Run

Place

Contestant

School

Time

1st

JERVAINE MILLS

Petersfield

02:11.6

2nd

KEMAR MURRAY

St. James High

02:12.5

3rd

TRIWAYNE BLAKE

Herbert Morrison

02:12.8

4th

DWAYNE GARDNER

STETHS

02:13.0

5th

JAVIAN HARRIS

Holland

02:21.4

6th

TAFARE ELLIS

Frome

02:22.4

7th

JELLANI SHIELDS

Herbert Morrison

02:24.0

8th

SHAMARI FORD

Godfrey Stewart

02:28.0

4 x 100 (400 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

H MORRISON 1

Herbert Morrison

45.35

H MORRISON 2

H MORRISON 3

H MORRISON 4

2nd

STETHS 1

STETHS

47.02

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

3rd

MUNRO 1

Munro

48.19

MUNRO 2

MUNRO 3

MUNRO 4

4th

CORNWALL 1

Cornwall

48.26

CORNWALL 2

CORNWALL 3

CORNWALL 4

5th

PETERSFIELD 1

Petersfield

48.97

PETERSFIELD 2

PETERSFIELD 3

PETERSFIELD 4

6th

FROME 1

Frome

52.72

FROME 2

FROME 3

FROME 4

100 M Hurdles

Place

Contestant

School

Time

1st

MAURICE MCINTOSH

STETHS

14.57

2nd

MIKHAIL POWELL

Munro

15.23

3rd

DANIEL MALCOLM

Godfrey Stewart

16.2

4th

ZAPARTA MALCOLM

Herbert Morrison

16.5

5th

AMAFEKA SPENCE

Godfrey Stewart

16.66

6th

JEVAUGHN MILLER

Knockalva

17.4

7th

SHELDON MORRIS

Petersfield

17.66

8th

COREY ROBINSON

St. James High

17.8

Long Jump

Place

Contestant

School

Distance

1st

LAMAR BROWN

Godfrey Stewart

5.72 m

2nd

IVAN WRIGHT

St. James High

5.62 m

3rd

LEXUS BROWN

STETHS

5.61 m

4th

ALDAINE ANDERSON

Holland

5.56 m

5th

ALEX HARDING

Knockalva

5.44 m

6th

KENARDO WATSON

William Knibb

5.40 m

7th

TRIWAYNE BLAKE

Herbert Morrison

5.34 m

8th

AKEELIE CAMPBELL

Frome

5.13 m

Shot Put

Place

Contestant

School

Distance

1st

STEVEN CROOKS

Petersfield

12.77 m

2nd

ROMARIO CLARKE

Herbert Morrison

10.51 m

3rd

MESRICK FAIRCLOUGH

Godfrey Stewart

9.91 m

4th

TEVIN HEATH

Munro

9.73 m

5th

AUDLEY MILLER

Munro

9.42 m

6th

DENVAL CLARKE

Herbert Morrison

9.05 m

7th

ORELIE BULGIN

Cornwall

8.91 m

8th

JERMAINE ALLEN

Petersfield

7.94 m

Discus

Place

Contestant

School

Distance

1st

STEVEN CROOKS

Petersfield

37.87 m

2nd

TEVIN HEATH

Munro

31.89 m

3rd

ROMARIO CLARKE

Herbert Morrison

28.50 m

4th

JERMAINE ALLEN

Petersfield

27.50 m

5th

ANDER GORDON

Herbert Morrison

27.26 m

6th

AUDLEY MILLER

Munro

26.22 m

7th

MESRICK FAIRCLOUGH

Godfrey Stewart

19.93 m

8th

KAMARI EVANS

Ruseas

19.50 m

High Jump

Place

Contestant

School

Height

1st

KEMAR SUTHERLAND

Munro

1.65 m

2nd

AMAFEKA SPENCE

Godfrey Stewart

1.55 m

2nd

TRIWAYNE BLAKE

Herbert Morrison

1.55 m

4th

AKHEIM FORBES

Munro

1.55 m

5th

DWAYNE GARDNER

STETHS

1.50 m

1500M

Place

Contestant

School

Time

1st

JERVAINE MILLS

Petersfield

04:46.9

2nd

ROMARIO GUTHRIE

STETHS

04:56.1

3rd

DEMOY DUNKLEY

Balaclava

04:56.7

4th

SHAMARI FORD

Godfrey Stewart

04:56.9

5th

JAVIAN HARRIS

Holland

05:06.9

6th

AKHEIM FORBES

Munro

05:07.2

7th

TAFARE ELLIS

Frome

05:15.8

8th

JAVEL MYRIE

Petersfield

05:17.0

BOYS CLASS IV

100 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

ROJAY OTTEY

Munro

11.61

2nd

TRAVIS DALEY

Herbert Morrison

11.67

3rd

ANTONIO DAVIS

Munro

12.03

4th

SHAKIELLE ANGEL

Albert Town

12.36

5th

GILBERT CUMMINGS

Godfrey Stewart

12.52

6th

DESMOND LAWSON

St. James High

12.79

7th

ORLANDO WHYTE

Albert Town

12.93

8th

RONALDO FRAZER

Frome

13.12

200 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

ROJAY OTTEY

Munro

23.92

2nd

HAKEEM WOODS

Herbert Morrison

24.42

3rd

TRAVIS DALEY

Herbert Morrison

24.67

4th

JOHNARDO THOMAS

William Knibb

24.92

5th

JAVAURI MITCHELL

Munro

25.36

6th

SHAKIELLE ANGEL

Albert Town

25.98

7th

ORLANDO WHYTE

Albert Town

26.51

400 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

HAKEEM WOODS

Herbert Morrison

57.49

2nd

JOHNARDO THOMAS

William Knibb

57.76

3rd

KIRK GOODLITT

Munro

58.11

4th

RYAN POWELL

Herbert Morrison

58.49

5th

KEVON NICHOLS

STETHS

58.68

6th

MATHEW KERR-CLARKE

Munro

01:02.2

7th

CORVILLE SENIOR

Irwin

01:04.1

8th

DESMOND LAWSON

St. James High

01:11.8

4 x 100 (400 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

MUNRO 1

Munro

48.45

MUNRO 2

MUNRO 3

MUNRO 4

2nd

HERBERT M 1

Herbert Morrison

48.92

HERBERT M 2

HERBERT M3

HERBERT M4

3rd

STETHS 1

STETHS

50.18

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

4th

CORNWALL 1

Cornwall

51.71

CORNWALL 2

CORNWALL 3

CORNWALL 4

5th

ST JAMES 1

St. James High

52.88

ST JAMES 2

ST. JAMES 3

ST JAMES 4

6th

A TOWN 1

Albert Town

53.14

A TOWN 2

A TOWN 3

A TOWN 4

7th

L LONDON 1

Little London

53.3

L LONDON 2

L LONDON 3

L LONDON 4

Long Jump

Place

Contestant

School

Distance

1st

AKEEM PATTERSON

STETHS

5.45 m

2nd

ZAHEEM ANDERSON

Herbert Morrison

5.31 m

3rd

TRAVIS DALEY

Herbert Morrison

5.29 m

4th

JAVAURI MITCHELL

Munro

4.99 m

5th

NAVASKA VALENTINE

Holland

4.96 m

6th

KEVON NICHOLS

STETHS

4.89 m

7th

ROBERT DUNBAR

Cornwall

4.34 m

8th

MATHEW KERR-CLARKE

Munro

4.30 m

High Jump

Place

Contestant

School

Height

1st

HAKEEM WOODS

Herbert Morrison

1.60 m

2nd

ZAHEEM ANDERSON

Herbert Morrison

1.55 m

3rd

SHENLEY ALLEN

Munro

1.50 m

4th

AKEEM PATTERSON

STETHS

1.45 m

5th

KIRK GOODLITT

Munro

1.45 m

6th

AKEEM GRANT

Cornwall

1.35 m

7th

TAJE WHYTE

STETHS

1.35 m

8th

ROBERT DUNBAR

Cornwall

1.30 m

BOYS OPEN

4 x 400 (1600 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

MUNRO 1

Munro

03:20.6

MUNRO 2

MUNRO 3

MUNRO 4

2nd

STETHS 1

STETHS

03:21.5

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

3rd

H MORRISON 1

Herbert Morrison

03:22.7

H MORRISON 2

H MORRISON 3

H MORRISON 4

4th

W KNIBB 1

William Knibb

03:25.0

W KNIBB 2

W KNIBB 3

W KNIBB 4

5th

PETERSFIELD 1

Petersfield

03:29.3

PETERSFIELD 2

PETERSFIELD 3

PETERSFIELD 4

6th

FROME 1

Frome

03:33.3

FROME 2

FROME 3

FROME 4

7th

RUSEAS 1

Ruseas

03:35.2

RUSEAS 2

RUSEAS 3

RUSEAS 4

8th

ST JAMES 1

St. James High

03:41.5

ST JAMES 2

ST JAMES 3

ST JAMES 4

Triple Jump

Place

Contestant

School

Distance

1st

MYLES CHINGARA

Munro

13.20 m

2nd

DARREL EDWARDS

Herbert Morrison

13.17 m

3rd

NICOY REID

Cornwall

13.05 m

4th

LLOYD THYME

Munro

11.71 m

5th

JOHN JACKSON

Cornwall

11.65 m

6th

SHARRCK JARRETT

Petersfield

11.57 m

7th

AMETIKA SPENCE

Godfrey Stewart

10.97 m

3000M

Place

Contestant

School

Time

1st

DEMOY DUNKLEY

Balaclava

10:38.8

2nd

SHAVARI FORD

Godfrey Stewart

10:50.4

3rd

LEON POWELL

Maud McLeod

10:55.5

4th

JAVEL MYRIE

Petersfield

10:56.0

5th

ANTHONY BROWN

Balaclava

11:05.4

6th

KEENO COLE