TrackMate Track Meet Manager

www.microsport.com

2010 Western Champs

Saturday, February 20, 2010

GIRLS CLASS I

100 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

ANTONIQUE CAMPBELL

Herbert Morrison

11.51

2nd

REMONA BURCHELL

Herbert Morrison

11.95

3rd

SHAKERA MARTIN

STETHS

12.06

4th

BLISS CRAWFORD

William Knibb

12.48

5th

TIFFANY HARRIS

STETHS

12.87

6th

SHANTAL ROSE

Black River

13.26

7th

LATOYA BROWN

Hampton

13.87

8th

JODY-ANN ALLEN

St. James High

14.48

200 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

ANTONIQUE CAMPBELL

Herbert Morrison

24.3

2nd

REMONA BURCHELL

Herbert Morrison

24.73

3rd

SHAKERA MARTIN

STETHS

25.09

4th

BLISS CRAWFORD

William Knibb

25.89

5th

SAMANTHA CURTIS

Godfrey Stewart

26

6th

KIMONE KERR

William Knibb

26.8

7th

KAHLIA SALMON

STETHS

27.1

8th

SHANTAL ROSE

Black River

28.74

400 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

ANTONIQUE CAMPBELL

Herbert Morrison

57.64

2nd

LATISHA BIGBY

Herbert Morrison

01:00.7

3rd

SHAKERA MARTIN

STETHS

01:01.4

4th

SAMANTHA CURTIS

Godfrey Stewart

01:02.5

5th

KIMONE KERR

William Knibb

01:03.8

6th

NATASIA DOWHATT

St. James High

01:06.0

7th

KAHLIA SALMON

STETHS

01:06.3

8th

TERRI-ANN PUSEY

St. James High

01:21.6

800 M Run

Place

Contestant

School

Time

1st

NICOLA GREEN

Herbert Morrison

02:28.3

2nd

PHILLIPA SMITH

Herbert Morrison

02:33.2

3rd

SANESHA BROWN

STETHS

02:38.9

4th

ISHANA BOWEN

STETHS

03:04.4

4 x 100 (400 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

HERBERT MORRISON 1

Herbert Morrison

49.2

HERBERT MORRISON 2

HERBERT MORRISON 3

HERBERT MORRISON 4

2nd

STETHS 1

STETHS

51.43

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

100 M Hurdles

Place

Contestant

School

Time

1st

TIFFANY HARRIS

STETHS

17.48

2nd

CAMILLE NELSON

Herbert Morrison

17.6

3rd

TIFFANY CUNNINGHAM

Herbert Morrison

23.6

Long Jump

Place

Contestant

School

Distance

Event not complete...

Discus

Place

Contestant

School

Distance

1st

LISA GRANT

Herbert Morrison

30.09 m

2nd

TIFFANY HARRIS

STETHS

29.10 m

3rd

ROCHELL REID

STETHS

28.54 m

4th

NATASHA CANTELOPE

Hampton

25.71 m

5th

TANESE DAVIS

Frome

24.31 m

6th

CHANE COLEY

Hampton

22.61 m

7th

STASHA-LEE STEWART

Balaclava

18.06 m

8th

MONIQUE HIBBERT

Herbert Morrison

14.87 m

Javelin

Place

Contestant

School

Distance

Event not complete...

High Jump

Place

Contestant

School

Height

1st

ROCHELL REID

STETHS

1.65 m

2nd

SANESHA BROWN

STETHS

1.50 m

2nd

LATISHA BIGBY

Herbert Morrison

1.50 m

4th

TASHANA DIXON

Herbert Morrison

1.30 m

1500M

Place

Contestant

School

Time

1st

NICOLA GREEN

Herbert Morrison

05:26.9

2nd

PHILLIPA SMITH

Herbert Morrison

05:29.4

3rd

SANESHA BROWN

STETHS

05:49.7

4th

ROCHELL REID

STETHS

06:29.4

5th

LORAINE ESMIE

St. James High

07:04.5

6th

NATASIA DOWHATT

St. James High

07:40.1

7th

TASHNA WALKER

Frome

14:20.0

GIRLS CLASS II

100 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

SEDEITHA PALMER

Herbert Morrison

11.84

2nd

STACIKA BRIGHT

William Knibb

12.01

3rd

KERIFA MYERS

Herbert Morrison

12.15

4th

SAMOY SMITH

Frome

12.32

5th

LASHANA DENNIS

STETHS

12.5

6th

SHAUNA-KAY FRANKLYN

Frome

12.67

7th

SYDONIE PEARSON

St. James High

13

8th

SHYLA BLACK

William Knibb

13.11

200 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

SEDEITHA PALMER

Herbert Morrison

24.16

2nd

STACIKA BRIGHT

William Knibb

25.01

3rd

LASHANA DENNIS

STETHS

25.2

4th

SAMOY SMITH

Frome

25.61

5th

KENESHA STEPHENS

Herbert Morrison

25.95

6th

SHAUNA-KAY FRANKLYN

Frome

26.22

7th

KIMONA SHAW

William Knibb

26.45

8th

TASHAE RUSSELL

STETHS

26.6

400 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

DANIELLA KERR

Herbert Morrison

59.24

2nd

RENAE AMBERSLEY

Irwin

59.61

3rd

RUSHELLE CLAYTON

Frome

59.99

4th

KEJA CHRISTIE

Herbert Morrison

01:00.3

5th

KIMONA SHAW

William Knibb

01:01.0

6th

SHELLECE DENNIS

STETHS

01:01.3

7th

FELAN FERGUSON

William Knibb

01:01.7

8th

LATOYA LINDO

STETHS

01:05.9

800 M Run

Place

Contestant

School

Time

1st

RENAE AMBERSLEY

Irwin

02:19.9

2nd

RUSHELLE CLAYTON

Frome

02:20.6

3rd

OMELIA MONTIQUE

William Knibb

02:21.3

4th

DANIELLA KERR

Herbert Morrison

02:30.3

5th

ATARA SEGREE

Frome

02:31.0

6th

APPOLE GAYLE

Irwin

02:32.4

7th

KEREESE HURGE

St. James High

02:37.1

4 x 100 (400 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

HERBERT M 1

Herbert Morrison

48.19

HERBERT M 2

HERBERT M 3

HERBERT M 4

2nd

W KNIBB 1

William Knibb

49.9

W KNIBB 2

W KNIBB 3

W KNIBB 4

3rd

STETHS 1

STETHS

50.2

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

4th

FROME 1

Frome

50.48

FROME 2

FROME 3

FROME 4

5th

MAUD MCLEOD 1

Maud McLeod

53.12

MAUD MCLEOD 2

MAUD MCLEOD 3

MAUD MCLEOD 4

6th

HAMPTON 1

Hampton

54.12

HAMPTON 2

HAMPTON 3

HAMPTON 4

7th

BALACLAVA 1

Balaclava

55.79

BALACLAVA 2

BALACLAVA 3

BALACLAVA 4

8th

ST JAMES 1

St. James High

58.58

ST JAMES 2

ST JAMES 3

ST JAMES 4

100 M Hurdles

Place

Contestant

School

Time

1st

ROCHELLE FARQUHARSON

STETHS

15.09

2nd

MARISA DALEY

Irwin

16.48

3rd

ANNAKAY ALLEN

Hampton

17.8

4th

SEGRID SPENCE

Frome

17.95

5th

JODY-ANN HAUGHTON

St. James High

18.32

6th

VICKEISHA HUDSON

St. James High

18.6

7th

CANEISHA BAKER

STETHS

18.7

8th

KALLISTA GOPAULSINGH

Hampton

20.59

Long Jump

Place

Contestant

School

Distance

1st

ROCHELLE FARQUHARSON

STETHS

5.75 m

2nd

PETA-GAYE REID

STETHS

5.44 m

3rd

TAMARA WEBB

Maud McLeod

4.89 m

4th

KERIFA MYERS

Herbert Morrison

4.88 m

5th

KALLISTA GOPAULSINGH

Hampton

4.85 m

6th

ROXANNE TEMPLE

Herbert Morrison

4.60 m

7th

SHADAY SMITH

Balaclava

4.43 m

8th

ANNAKAY CAMPBELL

St. James High

3.80 m

Discus

Place

Contestant

School

Distance

1st

DANIELLE THOMAS

Frome

32.72 m

2nd

DEBISHA SCARLETT

Maud McLeod

29.79 m

3rd

TASHAUNA LYNCH

Spot Valley

28.52 m

4th

SAMANTHA INNIS

Cambridge

27.95 m

5th

ZODIAN CAMPBELL

STETHS

23.65 m

6th

TAMARA WEBB

Maud McLeod

23.12 m

7th

CHRISTINE MILLER

STETHS

21.01 m

8th

SHAQUE NELSON

Herbert Morrison

20.55 m

High Jump

Place

Contestant

School

Height

1st

PETA-GAYE REID

STETHS

1.75 m

2nd

ROCHELLE FARQUHARSON

STETHS

1.60 m

3rd

KEJA CHRISTIE

Herbert Morrison

1.45 m

4th

TASHANIQUE HENRY

Hampton

1.45 m

5th

SHANICE HOWE

Herbert Morrison

1.35 m

1500M

Place

Contestant

School

Time

1st

OMELIA MONTIQUE

William Knibb

05:21.6

2nd

CHAVEL BURCHELL

Godfrey Stewart

05:33.0

3rd

APPOLE GAYLE

Irwin

05:34.2

4th

FIONA STONE

STETHS

05:50.4

5th

SHANICE CRUMBIE

Hopewell

06:14.7

6th

TANYAKAY JAMES

Mt Alvernia

06:25.9

7th

NICHIESHA WILLIAMS

STETHS

06:26.1

8th

KENESHA WAYSOME

Maud McLeod

06:54.9

GIRLS CLASS III

100 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

SHANEL JOHNSON

William Knibb

11.96

2nd

JUEL SILVERA

Herbert Morrison

12.28

3rd

LEONA BARNES

Herbert Morrison

12.49

4th

OPAL JAMES

STETHS

12.64

5th

SHEREEFA BARRETT

STETHS

12.76

6th

PETA-GAYE FERGUSON

Muschette

12.92

7th

SONALLA DUNKLEY

Hampton

13.08

8th

KENECIA LEE

Godfrey Stewart

13.31

200 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

SHANEL JOHNSON

William Knibb

24.09

2nd

LEONA BARNES

Herbert Morrison

25.89

3rd

ONICA WILLIAMS

STETHS

26.12

4th

DENICA KERR

STETHS

26.3

5th

ASANIA HALL

Petersfield

26.46

6th

TAJON RUSSELL

William Knibb

27.05

7th

SHANAE ALLEN

Hopewell

27.5

8th

KEDESHA WITTER

Black River

28.3

400 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

NATASHA ROBINSON

STETHS

58.74

2nd

AQUILA BROWN

Albert Town

01:00.5

3rd

SHANICE CANNIGAN

Ruseas

01:01.0

4th

KRYSTAL HAUGHTON

Irwin

01:01.3

5th

ASANIA HALL

Petersfield

01:02.5

6th

RASHEDA BLAKE

Herbert Morrison

01:02.8

7th

ANTONETTE LEWIS

STETHS

01:03.4

8th

TAJON RUSSELL

William Knibb

01:06.7

800 M Run

Place

Contestant

School

Time

1st

ALETHIA MCLAUGHLIN

STETHS

02:21.3

2nd

STEPHANIE BARRETT

Frome

02:22.0

3rd

AQUILA BROWN

Albert Town

02:22.2

4th

ACKELIAH ROBERTSON

STETHS

02:24.9

5th

RASHEDA BLAKE

Herbert Morrison

02:28.2

6th

KIMBERLEY MCLEOD

Frome

02:36.9

7th

ZWADIE THELWELL

Hampton

02:38.9

8th

TERRIAN WILLIAMS

Grange Hill

02:45.1

4 x 100 (400 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

HERBERT M1

Herbert Morrison

49.28

HERBERT M2

HERBERT M3

HERBERT M4

2nd

STETHS 1

STETHS

49.96

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

3rd

WILLIAM KNIBB 1

William Knibb

51.33

WILLIAM KNIBB 2

WILLIAM KNIBB 3

WILLIAM KNIBB 4

4th

FROME 1

Frome

52.11

FROME 2

FROME 3

FROME 4

5th

MT ALVERNIA 1

Mt Alvernia

52.32

MT ALVERNIA 2

MT ALVERNIA 3

MT ALVERNIA 4

6th

HAMPTON 1

Hampton

54.97

HAMPTON 2

HAMPTON 3

HAMPTON 4

Long Jump

Place

Contestant

School

Distance

1st

OPAL JAMES

STETHS

5.66 m

2nd

KISHNA-KAY CHAMBERS

STETHS

5.05 m

3rd

SASHOI ROWE

Hampton

4.87 m

4th

ASHAUNA AMBERSLEY

Mt Alvernia

4.61 m

5th

SASHEENA FOSTER

Herbert Morrison

4.47 m

6th

LISHAUN WILSON

Mt Alvernia

4.43 m

Discus

Place

Contestant

School

Distance

1st

OMESHA LOCKE

Mannings High

31.02 m

2nd

SARA FINDLAYSON

Grange Hill

27.55 m

3rd

SHANOY JONES

STETHS

26.68 m

4th

SHELLISA HAMILTON

Godfrey Stewart

25.52 m

5th

RUSCHELL CLARKE

Hampton

24.00 m

6th

BRENDA SUBBAN

Godfrey Stewart

23.20 m

7th

TASHIA THOMAS

Hampton

23.09 m

8th

KHADEEN JONES

Hopewell

20.50 m

High Jump

Place

Contestant

School

Height

1st

ANTINA HENRY

STETHS

1.55 m

2nd

OPAL JAMES

STETHS

1.50 m

3rd

SASHANE HANSON

Herbert Morrison

1.50 m

4th

SHERKIA HARRY

Hampton

1.35 m

5th

LOREN LINDO

Hampton

1.25 m

1500M

Place

Contestant

School

Time

1st

ALETHIA MCLAUGHLIN

STETHS

04:56.8

2nd

STEPHANIE BARRETT

Frome

04:59.7

3rd

ACKELIAH ROBERTSON

STETHS

05:14.8

4th

KIMBERLEY MCPHERSON

Frome

05:20.2

5th

JULIAN JONES

Cambridge

05:38.4

6th

RAGGENE HAYLE

Maud McLeod

05:45.3

7th

SHANICE JOHNSON

Knockalva

05:56.9

8th

ZWADIE THELWELL

Hampton

05:56.9

80M Hurdles

Place

Contestant

School

Time

1st

SASKIA BARRETT

STETHS

12.92

2nd

DACIAN HUGHES

Frome

13.51

3rd

SHADAE HOLNESS

STETHS

13.61

4th

SHELLY-ANN SAWYERS

Herbert Morrison

13.91

5th

SAFIA CLENNON

St. James High

13.95

6th

RUSCHELL CLARKE

Hampton

14.11

7th

FRANCINE FRANCIS

Mt Alvernia

14.52

8th

LADANIA CUNNINGHAM

Frome

16.45

GIRLS CLASS IV

100 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

CARLA ROWE

STETHS

12.09

2nd

CHRISTINE MOSS

STETHS

12.29

3rd

SASHA-KAY TRACEY

Herbert Morrison

12.57

4th

ASHLEY WILLIAMS

Muschette

12.89

5th

CASSANDRA WRIGHT

Frome

13.2

6th

MARLENE GARDNER

Godfrey Stewart

13.41

7th

SHERRY-ANN DOMAR

St. James High

13.64

8th

BRITTANY HENRY

Maud McLeod

13.95

200 M Dash

Place

Contestant

School

Time

1st

ASHLEY WILLIAMS

Muschette

25.51

2nd

SASHA-KAY TRACEY

Herbert Morrison

25.71

3rd

MOESHA CAMPBELL

STETHS

26.53

4th

MARLENE GARDNER

Godfrey Stewart

27

5th

MELDON CAMPBELL

Balaclava

27.22

6th

TRAVENA BLAKELLA

Muschette

27.63

7th

TEAMARA HEATH

Albert Town

27.83

4 x 100 (400 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

STETHS 1

STETHS

51.44

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

2nd

HERBERT M1

Herbert Morrison

54.42

HERBERT M2

HERBERT M3

HERBERT M4

3rd

KNOCKALVA 1

Knockalva

56.83

KNOCKALVA 2

KNOCKALVA 3

KNOCKALVA 4

4th

MAUD MCLEOD 1

Maud McLeod

57.03

MAUD MCLEOD 2

MAUD MCLEOD 3

MAUD MCLEOD 4

5th

HAMPTON 1

Hampton

58

HAMPTON 2

HAMPTON 3

HAMPTON 4

6th

BALACLAVA 1

Balaclava

58.21

BALACLAVA 2

BALACLAVA 3

BALACLAVA 4

7th

ST JAMES 1

St. James High

58.55

ST JAMES 2

ST JAMES 3

ST JAMES 4

4 x 400 (1600 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

Event not complete...

Long Jump

Place

Contestant

School

Distance

1st

ZOYA JONES

STETHS

4.55 m

2nd

SHANICE SEATON

St. James High

4.47 m

3rd

SASHA-GAYE WHYTE

Frome

4.46 m

4th

BRITTNEY KELLY

St. James High

4.22 m

5th

MOESHA CAMPBELL

STETHS

4.18 m

6th

TRICELLE THOMPSON

William Knibb

4.13 m

7th

SAMAR VICKERS

Godfrey Stewart

3.78 m

8th

KHALIA REID

Herbert Morrison

3.54 m

High Jump

Place

Contestant

School

Height

1st

SASHA-GAYE WHYTE

Frome

1.50 m

2nd

MOESHA REID

STETHS

1.45 m

3rd

ZOYA JONES

STETHS

1.45 m

4th

SHANICE SEATON

St. James High

1.30 m

5th

KEANU MCFARLANE

St. James High

1.30 m

6th

DEANNA BARNES

Herbert Morrison

1.25 m

7th

KALIA REID

Herbert Morrison

1.20 m

70M Hurdles

Place

Contestant

School

Time

1st

MOESHA REID

STETHS

11.8

2nd

CARLA ROWE

STETHS

12.01

3rd

MARLENE GARDNER

Godfrey Stewart

12.29

4th

SASHA-GAYE WHYTE

Frome

12.6

5th

KEDRA BROWN

Hampton

12.91

6th

SASHA-KAY TRACEY

Herbert Morrison

13.33

7th

ANNAKAY BLAKE

Godfrey Stewart

15.17

8th

BRITNEY DIXON

Hampton

16.3

GIRLS OPEN

4 x 400 (1600 M) Relay

Place

Contestants

School

Time

1st

HERBERT M1

Herbert Morrison

03:55.7

HERBERT M2

HERBERT M3

HERBERT M4

2nd

STETHS 1

STETHS

04:01.0

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

3rd

WILLIAM KNIBB 1

William Knibb

04:03.4

WILLIAM KNIBB 2

WILLIAM KNIBB 3

WILLIAM KNIBB 4

4th

FROME 1

Frome

04:05.8

FROME 2

FROME 3

FROME 4

5th

IRWIN 1

Irwin

04:15.7

IRWIN 2

IRWIN 3

IRWIN 4

6th

ST JAMES 1

St. James High

04:25.7

ST JAMES 2

ST JAMES 3

ST JAMES 4

7th

HAMPTON 1

Hampton

04:31.5

HAMPTON 2

HAMPTON 3

HAMPTON 4

8th

PETERSFIELD 1

Petersfield

04:33.3

PETERSFIELD 2

PETERSFIELD 3

PETERSFIELD 4

Shot Put

Place

Contestant

School

Distance

1st

LISA GRANT

Herbert Morrison

10.59 m

2nd

DANNIEL THOMAS

Frome

9.73 m

3rd

DEBISHA SCARLETTE

Maud McLeod

9.20 m

4th

TIFFANY HARRIS

STETHS

8.82 m

5th

SHELLISIA HAMILTON

Godfrey Stewart

8.76 m

6th

TASHANA LYNCH

Spot Valley

8.73 m

7th

TERRI-ANN PUSEY

St. James High

8.17 m

8th

SHANAL-LEE GREENFIELD

Spot Valley

7.78 m

Triple Jump

Place

Contestant

School

Distance

Event not complete...

Javelin

Place

Contestant

School

Distance

1st

DANNIEL THOMAS

Frome

34.33 m

2nd

ROCHELLE FARQUHARSON

STETHS

25.37 m

3rd

LISA GRANT

Herbert Morrison

23.50 m

4th

SUZETTE BURKETT

Grange Hill

23.21 m

5th

TANESE DAVIS

Frome

22.22 m

6th

ANNAKAY ALLEN

Hampton

21.26 m

7th

ROSHELL REID

STETHS

20.40 m

8th

SARA FINDLESSON

Grange Hill

17.39 m

3000M

Place

Contestant

School

Time

1st

ALETHIA MCCLAUCKIN

STETHS

11:22.4

2nd

AKELIA ROBERTSON

STETHS

11:29.5

3rd

STEPHANIE BARRETT

Frome

11:29.6

4th

NICOLA GREEN

Herbert Morrison

11:56.3

5th

KIMBERLY MCLEOD

Frome

12:07.3

6th

JULIAN JONES

Cambridge

12:22.2

7th

TISHMAR TOMLINSON

Godfrey Stewart

12:34.0

8th

CHANEL BURCHELL

Godfrey Stewart

12:35.3

400M Hurdles

Place

Contestant

School

Time

1st

CAMILE NELSON

Herbert Morrison

01:10.2

2nd

KADIAN REYNOLDS

STETHS

01:12.6

3rd

PETA-GAYE REID

STETHS

01:13.3

4th

SEGID SPENCE

Frome

01:14.9

5th

SHANTEL HUTCHINSON

Frome

01:18.2

6th

JILLIAN MCLEOD

Godfrey Stewart

01:23.4

7th

KEISHA-LEE POWELL

Balaclava

01:24.3

Medley Relays

Place

Contestants

School

Time

1st

STETHS 1

STETHS

04:33.8

STETHS 2

STETHS 3

STETHS 4

2nd

HERBERT M1

Herbert Morrison

04:39.8

HERBERT M2

HERBERT M3

HERBERT M4

3rd

FROME 1

Frome

04:44.4

FROME 2

FROME 3

FROME 4

4th

HAMPTON 1

Hampton

05:01.3

HAMPTON 2

HAMPTON 3

HAMPTON 4

5th

KNOCKALVA 1

Knockalva

05:05.5

KNOCKALVA 2

KNOCKALVA 3

KNOCKALVA 4

6th

WILLIAM KNIBB 1

William Knibb

05:09.0

WILLIAM KNIBB 2

WILLIAM KNIBB 3

WILLIAM KNIBB 4

7th

ST JAMES 1

St. James High

05:22.9

ST JAMES 2

ST JAMES 3

ST JAMES 4

8th

G HILL 1

Grange Hill

05:47.1

G HILL 2

G HILL 3

G HILL 4

 

I

II

III

IV

OPEN

TOTAL

1

STETHS

95.5

79

123

76

65

438.5

2

Herbert Morrison

126.5

78

54

32

51

341.5

3

Frome

6

53

36

24

53

172

4

William Knibb

17

48

30

3

12

110

5

Hampton

10

20

33

10

12

85

6

St. James High

12

14

4

26

9

65

7

Godfrey Stewart

9

7

9

18

10

53

8

Irwin

0

32

5

0

5

42

9

Maud McLeod

0

22

3

7

6

38

10

Muschette

0

0

3

17

0

20

11

Mt Alvernia

0

3

15

0

0

18

12

Balaclava

2

5

0

8

2

17

13

Grange Hill

0