TrackMate Track Meet Manager

 

 

www.microsport.com

 

 

2011 COCAA MILO WESTERN ATHLETICS CHAMPIONSHIPS

 

 

 

 

100 M Dash

Boys Class I

Place

Contestant

School

Time

1st

Delano Williams

Munro College

10.51

2nd

Andrew Fisher

Steths

10.66

3rd

Todd, Odail

Green Island High

10.73

4th

Ronell Deer

Steths

10.76

5th

Clarke Everton

Herbert Morrison Technical

10.95

6th

Romaine Jones

Petersfield High

11.08

7th

Omar Samuels

Petersfield High

11.17

8th

Campbell Micheal

Herbert Morrison Technical

11.26

 

 

 

 

200 M Dash

Boys Class I

Place

Contestant

School

Time

1st

Delano Williams

Munro College

20.73

2nd

Todd, Odail

Green Island High

21.00

3rd

Coates Clayton

Herbert Morrison Technical

21.85

4th

Tafari Green

Steths

21.99

5th

Ronald Levy

Ruseas High

22.00

6th

Omar Samuels

Petersfield High

22.23

7th

Silvera Jerome

Herbert Morrison Technical

22.24

8th

Dane Jenkins

St James High

22.61

 

 

 

 

400 M Dash

Boys Class I

Place

Contestant

School

Time

1st

Waynee Hyman

Munro College

47.26

2nd

Royes, Feadien

Green Island High

48.82

3rd

Lewin Teivaskie

Herbert Morrison Technical

48.93

4th

Rajiv Service

Munro College

49.08

5th

Lamoy Frater

Steths

49.30

6th

Elroy Brown

Steths

49.65

7th

Black, Jorden

Cornwall College

50.85

8th

Omar Buchanan

Petersfield High

50.88

 

 

 

 

800 M Run

Boys Class I

Place

Contestant

School

Time

1st

Giovanni Foote

Munro College

01:55.0

2nd

Oshane Turner

Petersfield High

01:55.6

3rd

Black, Jorden

Cornwall College

02:00.2

4th

Zaire Maitland

Steths

02:00.9

5th

Ruel Higgins

Munro College

02:05.3

6th

Nickhlos Thompson

Little London High

02:07.2

7th

Kevoy Clarke

Ruseas High

02:07.4

 

 

 

 

110 M Hurdles

Boys Class I

Place

Contestant

School

Time

1st

Patrick Campbell

Munro College

14.66

2nd

Lewin Teivaskie

Herbert Morrison Technical

14.86

3rd

Quishain Parchment

Steths

15.04

4th

Travis Samuels

Steths

15.13

5th

Jevaughn Jackson

Munro College

16.42

6th

Gordon Christopher

Herbert Morrison Technical

16.46

7th

Samuels Asani

Mannings School

17.84

8th

Jackson, John-Audley

Cornwall College

17.95

 

 

 

 

4x100 M Relay

Boys Class I

Place

Contestants

School

Time

1st

Ronell Deer

Steths

41.05

Andrew Fisher

Jamie Demns

Chadic Hinds

2nd

Silvera Jerome

Herbert Morrison Technical

41.32

Coates Clayton

Campbell Micheal

Gordon Christopher

3rd

Miller, Gleshane

Green Island High

42.08

TODD, ODAIL

ROYES, FEADIEN

WHITELOCK, GREMIKO

4th

Romaine Jones

Petersfield High

43.58

Loreno Hall

Omar Samuels

Rojay Thompson

5th

Black, Jorden

Cornwall College

43.78

Miller, Travis

Williams, Carl

Ball, Kenneth

6th

Doyley Andre

Mannings School

44.42

Melwood Romario

Pryce Lenworth

Thompson Obrian

7th

Barnett, Sharn N.

Cambridge High

45.65

GRANT, OBRIAN T.

REID, ACKEEM

TOMLINSON, JASON K.

 

 

 

 

Long Jump

Boys Class I

Place

Contestant

School

Distance

1st

Ifeanyi Otaonye

Munro College

6.98 M

2nd

Lewin Teivaskie

Herbert Morrison Technical

6.94 M

3rd

Laurel Gordon

Holland High

6.83 M

4th

Damar Whyte

Ruseas High

6.83 M

5th

Reid Troy

Mannings School

6.77 M

6th

Hill Shine

Herbert Morrison Technical

6.38 M

7th

Sharrick Jarrett

Petersfield High

6.26 M

8th

Carey Perrin

Petersfield High

5.80 M

 

 

 

 

Shot Put

Boys Class I

Place

Contestant

School

Distance

1st

Emmanuel Onyia

Munro College

16.37 M

2nd

Rajae Gayle

Munro College

15.38 M

3rd

Loreno Hall

Petersfield High

13.87 M

4th

Jeffery Graham

Petersfield High

13.67 M

5th

Forbes Oshane

Balaclava High

12.46 M

6th

Clarke Kemoy

Herbert Morrison Technical

11.73 M

7th

Samuels Demar

Godfrey Stewart High

11.57 M

8th

Perry, Shamoy

Cornwall College

11.55 M

 

 

 

 

Discus

Boys Class I

Place

Contestant

School

Distance

1st

Emmanuel Onyia

Munro College

51.10 M

2nd

Rajae Gayle

Munro College

47.12 M

3rd

Jeffery Graham

Petersfield High

40.26 M

4th

Nicholas Nathan

Petersfield High

38.28 M

5th

Dean Jammal

Herbert Morrison Technical

35.75 M

6th

Blake Darrion

Mannings School

34.92 M

7th

Forbes Oshane

Balaclava High

33.16 M

8th

Samuels Demar

Godfrey Stewart High

31.87 M

 

 

 

 

High Jump

Boys Class I

Place

Contestant

School

Height

1st

Lewin Teivaskie

Herbert Morrison Technical

1.95 M

2nd

Rasheem Eccleston

Munro College

1.90 M

3rd

Samuels Ashani

Mannings School

1.80 M

3rd

Samuels Asani

Mannings School

1.80 M

5th

Chadrick Morrison

Munro College

1.80 M

6th

Jackson, John-Audley

Cornwall College

1.75 M

7th

Johnson Roveen

Herbert Morrison Technical

1.65 M

8th

Wilson Kawayne

Godfrey Stewart High

1.65 M

 

 

 

 

1500m

Boys Class I

Place

Contestant

School

Time

1st

Giovanni Mowatt

Munro College

04:03.7

2nd

Oshane Turner

Petersfield High

04:07.2

3rd

Dwayne Hibbert

Steths

04:13.5

4th

Zaire Maitland

Steths

04:17.9

5th

Rushane Reid

Albert Town High

04:24.6

6th

Giovanni Foote

Munro College

04:24.8

7th

Lurenzo Atkinson

Maud Mcleod High

04:25.9

8th

Black, Jorden

Cornwall College

04:27.3

 

 

 

 

100 M Dash

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Time

1st

Williams Gawain

Herbert Morrison Technical

10.94

2nd

Denval Daley

Steths

11.04

3rd

Vidal, Chadwayne

Green Island High

11.22

4th

Julio Edwards

Steths

11.4

5th

Javan Grey

Muschett High

11.51

6th

Tyrone Mollison

Munro College

11.57

7th

Rohan Morrison

Muschett High

11.61

8th

Ezra Keene

William Knibb High

13.35

 

 

 

 

200 M Dash

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Time

1st

Denval Daley

Steths

21.51

2nd

Vidal, Chadwayne

Green Island High

21.83

3rd

Tevin Wilson

Munro College

22.14

4th

Davion Dennis

Steths

22.46

5th

Javan Grey

Muschett High

22.73

6th

Dane Minto

Muschett High

23.06

7th

Tyrone Mollison

Munro College

23.47

8th

Kedron Myres

St James High

24

 

 

 

 

400 M Dash

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Time

1st

Tevin Wilson

Munro College

50.28

2nd

Shawn Salmon

William Knibb High

50.81

3rd

Robin Black

Steths

50.83

4th

Rohan Morrison

Muschett High

50.85

5th

Billings Cruise

Godfrey Stewart High

51.64

6th

Brown Lamar

Godfrey Stewart High

51.84

7th

Cunningham, Rasheed

Green Island High

52.38

8th

Rosean Maxwell

Munro College

56.39

 

 

 

 

800 M Run

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Time

1st

Herbert Thomas

Munro College

01:59.6

2nd

Mckenzie, Ricardo

Cornwall College

02:00.0

3rd

Fullerton, Tariq

Cornwall College

02:03.7

4th

Jevane Mills

Petersfield High

02:04.5

5th

Jason Lewis

Munro College

02:08.9

6th

Christopher Woolery

St James High

02:11.1

7th

Anthony Tomlinson

Maud Mcleod High

02:11.8

8th

Powell Xavian

Mannings School

02:16.4

 

 

 

 

110 M Hurdles

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Time

1st

Davion Dennis

Steths

14.73

2nd

Maurice Mcintosh

Steths

14.78

3rd

Rosean Maxwell

Munro College

15.08

4th

Romario Francis

Munro College

15.86

5th

Michaels, Jevaughn

Cornwall College

16.13

6th

Black Stephan

Herbert Morrison Technical

16.2

7th

Malcolm Zaparta

Herbert Morrison Technical

17.25

8th

Campbell Orville

Mannings School

17.54

 

 

 

 

4x100 M Relay

Boys Class Ii

Place

Contestants

School

Time

1st

Williams Gawain

Herbert Morrison Technical

43.02

Patterson Delroy

Spence Odaine

Drummond Akeem

2nd

Shawn Salmon

William Knibb High

43.69

Anthony Davis

Jevaughn Reid

Tevaughn Knuckle

3rd

Dane Minto

Muschett High

43.9

Javan Grey

Rohan Morrison

Rasheede Bramwell

4th

Andrews, Kevarie

Green Island High

44.17

CUNNINGHAM, RASHEED

SYMISTER, NEENO

VIDAL, CHADWAYNE

5th

Brown Kevin

Mannings School

44.61

Campbell Orville

Daley Tevin

Jennings Jared

6th

Billings Cruise

Godfrey Stewart High

44.77

Brown Lamar

Malcolm Daneal

Myers Troy

 

 

 

 

Long Jump

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Distance

1st

Anthony Bailey

Munro College

6.48 M

2nd

Oshane Taylor

Steths

6.38 M

3rd

Glenford Watson

Petersfield High

6.34 M

4th

Tyrone Mollison

Munro College

6.31 M

5th

Rushawn Mills

Steths

6.17 M

6th

Hines Odeairo

Herbert Morrison Technical

6.13 M

7th

Leon Morris

Maud Mcleod High

6.10 M

8th

Clarke Jordan

Mannings School

5.90 M

 

 

 

 

Shot Put

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Distance

1st

Sicheran Dwayne

Mannings School

13.34 M

2nd

Sanjay Banton

Steths

13.28 M

3rd

Glenford Watson

Petersfield High

13.15 M

4th

Stevon Crooks

Petersfield High

13.13 M

5th

Francis Javaunie

Balaclava High

12.67 M

6th

Smith Richardo

Herbert Morrison Technical

12.45 M

7th

Mikhail Powell

Munro College

12.24 M

8th

Walker, Leighton

Cornwall College

10.99 M

 

 

 

 

Discus

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Distance

1st

Glenford Watson

Petersfield High

46.39 M

2nd

Sanjay Banton

Steths

39.98 M

3rd

Stevon Crooks

Petersfield High

37.72 M

4th

Tevin Heath

Munro College

35.88 M

5th

Akeem Watson

Munro College

35.46 M

6th

Rushaun Watson

Irwin High

34.19 M

7th

Francis Javaunie

Balaclava High

33.91 M

8th

Smith Richardo

Herbert Morrison Technical

31.08 M

 

 

 

 

High Jump

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Height

1st

Nikao Kennedy

Munro College

1.75 M

2nd

Hines Odeairo

Herbert Morrison Technical

1.75 M

3rd

Kemar Sutherland

Munro College

1.70 M

4th

Kerr Dillon

Godfrey Stewart High

1.70 M

5th

Beckford Davonne

Herbert Morrison Technical

1.65 M

6th

Spence Amefika

Godfrey Stewart High

1.60 M

7th

Munroe Javaughn

Mannings School

1.55 M

8th

Michaels, Jevaughn

Cornwall College

1.55 M

 

 

 

 

1500m

Boys Class Ii

Place

Contestant

School

Time

1st

Herbert Thomas

Munro College

04:12.8

2nd

Jason Lewis

Munro College

04:16.1

3rd

Fullerton, Tariq

Cornwall College

04:18.2

4th

Romario Guthrie

Steths

04:29.0

5th

Rojel Barrett

Albert Town High

04:31.4

6th

Anthony Tomlinson

Maud Mcleod High

04:31.9

7th

Jevane Mills

Petersfield High

04:37.4

8th

Clevon Brown

Maud Mcleod High

04:40.9

 

 

 

 

100 M Dash

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Time

1st

Rojay Ottey

Munro College

11.54

2nd

Javauri Mitchell

Munro College

11.72

3rd

Powell Ryan

Herbert Morrison Technical

11.99

4th

Haye Jahaven

Mannings School

12.11

5th

Rasheede Bramwell

Muschett High

12.25

6th

Grey, Brandon

Cornwall College

12.29

7th

Akeem Patterson

Steths

12.4

 

 

 

 

200 M Dash

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Time

1st

Javauri Mitchell

Munro College

23.25

2nd

Rojay Ottey

Munro College

23.28

3rd

Reid Orlan

Mannings School

23.73

4th

Darrenton Gayle

William Knibb High

24.07

5th

Woods Hakeem

Herbert Morrison Technical

24.16

6th

Andre Rodney

Muschett High

24.23

7th

Hugh-George Watson

William Knibb High

24.53

8th

Rasheede Bramwell

Muschett High

25.08

 

 

 

 

400 M Dash

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Time

1st

Andre Rodney

Muschett High

53.54

2nd

Javian Harris

Holland High

53.79

3rd

Woods Hakeem

Herbert Morrison Technical

53.91

4th

Kevon Nichols

Steths

54.06

5th

Powell Ryan

Herbert Morrison Technical

54.09

6th

Johnnardo Thomas

William Knibb High

55.98

7th

Cunninghan Keneja

Mannings School

01:03.3

8th

Kirk Goodlit

Munro College

01:11.5

 

 

 

 

800 M Run

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Time

1st

Corville Senior

Irwin High

02:09.8

2nd

Paul Tate

Lacovia High

02:09.9

3rd

Tion Grey

Petersfield High

02:10.0

4th

Bennett, Andre

Cornwall College

02:10.5

5th

Andre Brown

Muschett High

02:25.8

6th

Kirk Goodlit

Munro College

02:27.2

7th

Shadane Chambers

Petersfield High

02:44.0

 

 

 

 

100 M Hurdles

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Time

1st

Duran Crooks

Munro College

14.37

2nd

Brandon Drummond

Munro College

15.76

3rd

Mchayle Odane

Herbert Morrison Technical

16.03

4th

Akeem Patterson

Steths

17.58

5th

Hylton Ashano

Godfrey Stewart High

17.98

6th

Johnson Yohan

Herbert Morrison Technical

18.04

7th

Leavine Raheame

Godfrey Stewart High

18.11

8th

Hemmings Davian

Mannings School

18.86

 

 

 

 

4x100 M Relay

Boys Class Iii

Place

Contestants

School

Time

1st

Duran Crooks

Munro College

44.59

ROJAY OTTEY

MATHEW KERR-CLARKE

JAVAURI MITCHELL

2nd

Woods Hakeem

Herbert Morrison Technical

45.83

Harris Oshane

Daley Travis

Anderson Zaheem

3rd

Andre Rodney

Muschett High

47.17

Andre Brown

Karlando Eccleston

MH#1

4th

Cunninghan Keneja

Mannings School

47.18

Studniczka Christoff

Reid Orlan

Haye Jahaven

5th

Kemp, Kareem

Cornwall College

47.6

Grant, Akeem

Bennett, Andre

Besley, Odain

6th

Christopher Bent

William Knibb High

48.13

Johnnardo Thomas

Hugh-George Watson

Darrenton Gayle

7th

Akeem Patterson

Steths

49.9

Elijah Goss

Ricardo Solomon

Ronique Taylor

8th

Calvin, Antonio

Green Island High

49.92

GRIFFITHS, DENJU

HYLTON, OSHANE

MORRIS, LAVON

 

 

 

 

Long Jump

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Distance

1st

Kevon Nichols

Steths

5.78 M

2nd

Akeem Patterson

Steths

5.68 M

3rd

Anderson Zaheem

Herbert Morrison Technical

5.53 M

4th

Lando Graham

William Knibb High

5.51 M

5th

Nicolas Waugh

St James High

5.33 M

6th

Javauri Mitchell

Munro College

5.28 M

7th

Romario Johnson

St James High

5.24 M

8th

Daniel Blake

Holland High

5.17 M

 

 

 

 

Shot Put

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Distance

1st

Keno Dunkley

Munro College

12.66 M

2nd

Frigenette, Leonardo

Cornwall College

11.67 M

3rd

David Peek

Herbert Morrison Technical

11.10 M

4th

Lawrence David

Mannings School

11.05 M

5th

Romaine Alder

Petersfield High

10.33 M

6th

Robinson, Jobier

Green Island High

9.88 M

7th

Grey Malik

Herbert Morrison Technical

9.74 M

8th

Sanjae Lawrence

Petersfield High

9.73 M

 

 

 

 

Discus

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Distance

1st

Keno Dunkley

Munro College

44.77 M

2nd

Bicarie Elliott

Munro College

37.30 M

3rd

Robinson, Jobier

Green Island High

36.51 M

4th

Sanjae Lawrence

Petersfield High

36.27 M

5th

Gerald Neil

Lacovia High

30.35 M

6th

David Peek

Herbert Morrison Technical

30.06 M

7th

Romario Stewart

Petersfield High

29.21 M

8th

Dodoma Brooks

Ruseas High

27.40 M

 

 

 

 

High Jump

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Height

1st

Anderson Zaheem

Herbert Morrison Technical

1.65 M

2nd

Woods Hakeem

Herbert Morrison Technical

1.65 M

3rd

Grant, Akeem

Cornwall College

1.55 M

4th

Hylton Asani

Godfrey Stewart High

1.55 M

5th

Roderick Boulin

Munro College

1.55 M

5th

Shenley Allen

Munro College

1.55 M

7th

Lando Graham

William Knibb High

1.50 M

8th

Hemmings Davian

Mannings School

1.45 M

 

 

 

 

1500m

Boys Class Iii

Place

Contestant

School

Time

1st

Tion Grey

Petersfield High

04:28.5

2nd

Shadane Chambers

Petersfield High

04:39.5

3rd

Bennett, Andre

Cornwall College

04:39.5

4th

Rajiv Lewis

Munro College

04:39.6

5th

Brandon Bagoo

Munro College

04:47.3

6th

Akin Blake

Albert Town High

04:56.9

7th

Segree, Rodean R.

Cambridge High

05:01.3

8th

Garrett Miguel

Godfrey Stewart High

05:14.2

8th

Obrian A.March

Bb Coke High

05:14.2

 

 

 

 

100 M Dash

Boys Class Iv

Place

Contestant

School

Time

1st

Rushane Edwards

Munro College

11.5

2nd

Oshane Smith

Petersfield High

11.94

3rd

Leroy Francis

Steths

12.03

4th

Rushaun Aleen

Little London High

12.29

5th

Akeem Allen

Steths

12.31

6th

Brown, Washington

Cornwall College

12.59

7th

Jason Jarrett

Ruseas High

12.64

8th

Green Donte

Herbert Morrison Technical

12.71

 

 

 

 

200 M Dash

Boys Class Iv

Place

Contestant

School

Time

1st

Rushane Edwards

Munro College

22.29

2nd

Oshane Smith

Petersfield High

23.32

3rd

Mario Barnes

Steths

23.65

4th

Blair-Anthony Vassell

Munro College

23.85

5th

Ottey, Alrick

Cornwall College

25.34

6th

Danovan Gayle

St James High

25.56

7th

Kemar Frew

Steths

25.71

 

 

 

 

400 M Dash

Boys Class Iv

Place

Contestant

School

Time

1st

Morgan Neville

Godfrey Stewart High

57.93

2nd

Nicholas Collins

Munro College

58.25

3rd

Jason Smith

Lacovia High

59.23

4th

Ramone Taylor

Irwin High

01:00.2

5th

Xavier Thompson

St James High

01:00.5

6th

Derron Fisher

Albert Town High

01:01.0

7th

Oniekie Wright

Steths

01:01.1

8th

Kristoff Thompson

Little London High

01:01.5

 

 

 

 

4x100 M Relay

Boys Class Iv

Place

Contestants

School

Time

1st

Akeem Allen

Steths

49.52

Kemar Frew

Leroy Francis

Mario Barnes

2nd

Rushane Edwards

Munro College

49.68

BLAIR-ANTHONY VASSELL

ACE-RAY LITTLETON

TEVIN DUNN

3rd

HM#1

Herbert Morrison Technical

51.1

HM#2

HM#3

HM#4

4th

Hylton, Stephoun

Cornwall College

52.1

Jemison, Bryce

Muir, Christopher

Kitchin, Jevonie

5th

Beckford Paul

Godfrey Stewart High

52.53

Clair Nerado

Dunn Kissack

Morgan Neville

6th

Davis Alicks

Mannings School

53.12

Morris Niccoy

Clarke Travert

Salmon Rojee

 

 

 

 

Long Jump

Boys Class Iv

Place

Contestant

School

Distance

1st

Davis Alicks

Mannings School

5.57 M

2nd

Akeem Allen

Steths

5.39 M

3rd

Oniekie Wright

Steths

5.23 M

4th

Tevin Dunn

Munro College

5.19 M

5th

Oshane Smith

Petersfield High

5.00 M

6th

Dalson Orlando

Herbert Morrison Technical