Custom Marble Comets Classic Track Meet

Results

Irwin High School

December 10, 2011

 

MENíS RESULTS

Name

School/Clubs

Event

Time

Class

Ronique Williams

X Factor

5000m

17.09

Open

Romario Guthrie

STETHS

5000m

18.16

Open

Oshane Reid

Albert Town High

5000m

18.37

Open

Ian Reid

Albert Town High

5000m

20.36

Open

 

 

 

 

 

Angelo Young

X Factor Track Club

150m

18.20

Clubs & Institution

Dennis Samuels

Green Island High

150m

18.62

Clubs & Institution

Treverce Jenkinson

Flexx Track Club

150m

18.96

Clubs & Institution

Jason Monteith

XFactor Track Club

150m

19.37

Club & Institution

Shawn Manboard

X Factor Track Club

150m

19.99

Club & Institution

Stephen Watson

X Factor Track Club

150m

20.30

Club & Institution

Occkian Hanson

X Factor Track Club

150m

21.87

Club & Institution

Anthony Haughton

All Attached

150m

22.12

Club & Institution

 

 

 

 

 

GrameikaWhitelock

Green Island

150m

16.57

1

Fofaedian Royes

Green Island

150m

16.89

1

Javon Grey

Muschett High

150m

16.91

1

Oshane Fotlfarker

William Knibb

150m

17.19

1

Andrew McFarline

Anchovy High

150m

17.27

1

Chadwayne Vidal

Green Island

150m

17.38

1

Gleshane Miller

Green Island

150m

17.45

1

Kevarie Andrew

Green Island

150m

17.76

1

Carey Perrier

Petersfield High

150m

17.86

1

Devinton Russell

Muschett High

150m

18.19

1

Rasheed Cunningham

Green Island

150m

18.25

1

Christo Morrison

Mushett High

150m

18.51

1

Jerome McBeayne

Muschett High

150m

18.66

1

 

 

 

 

 

Dane Minto

Muschett

150m

16.99

2

Anthony Davis

William Knibb

150m

17.32

2

KemoyVascianna

St. James High

150m

17.39

2

Kenrado Watson

William Knibb

150m

17.59

2

Fitzroy Rose

Petersfield High

150m

17.77

2

GlendonNembhard

STETHS

150m

18.08

2

Kevann Nichos

STETHS

150m

18.14

2

JonelleCameron

Muschett

150m

18.15

2

Lando Graham

William Knibb

150m

18.38

2

Orlando White

Albert Town High

150m

18.41

2

MeenoSymister

Green Island

150m

18.46

2

Jevaynne Martin

Anchovy High

150m

18.74

2

Karlando Eccleston

Muschett High

150m

18.85

2

Shand Adram

Anchovy High

150m

18.86

2

Romario Williams

Muschett High

150m

18.32

2

 

 

 

 

 

Odain Besley

Cornwall College

150m

18.91

2

Kareem Kempt

Cornwall College

150m

19.78

2

Jermaine Stone

Cornwall College

150m

19.15

2

Conrod Hylton

Muschett

150m

20.06

2

Shakeille Angel

AlbertTown

150m

19.78

2

Christopher Bent

William Knibb

150m

19.15

2

Everton Braham

STETHS

150m

22.27

2

Oshane Blake

William Knibb

150m

20.09

2

Renardo Phillips

Cornwall College

150m

20.99

2

Anthony Calvin

Green Island High

150m

19.65

2

DarrentGayle

Albert Town

150m

19.14

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orelle Bulgin

Cornwall College

150m

19.81

2

Dwayne Webb

St. James High

150m

18.63

2

Saleem Hines

Ruseas High School

150m

19.51

2

Delan Rose

Anchovy High

150m

17.86

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deron Timberlake

Anchovy High

150m

20.98

3

Desmond Lawson

St. James High

150m

18.26

3

Richard Clarke

William Knibb

150m

20.66

3

Kodney Madourie

Ruseas High

150m

20.33

3

Jamar White

Albert Ferguson

150m

26.14

3

Oshane Smith

Petersfield High

150m

18.76

3

Nicoy Woodstock

Anchovy High

150m

21.27

3

Renaldo Bantol

STETHS

150m

17.97

3

Tajane White

William Knibb

150m

20.09

3

Shandale Henry

Muschett High

150m

21.46

3

Davino Gooden

STETHS

150m

21.66

3

Donald Blaske

Albert Town

150m

24.24

3

Romario Thompson

Ruseas High

150m

20.54

3

Patrick Williams

Anchovy High

150m

18.65

3

Jimoy Beckford

Anchovy High

150m

20.91

3

Romario Dixon

Cornwall College

150m

21.18

3

Devoy Grey

Anchovy High

150m

21.10

3

Shemar Miller

STETHS

150m

21.52

3

Jevauynn Wilson

William Knibb

150m

19.58

3

Rohan Cole

STETHS

150m

18.51

3

Kylelamar Francis

Cornwall College

150m

18.81

3

Marlon Schloss

Muschette

150m

20.51

3

Avion Murdock

Albert Town

150m

 

3

Kevano Miller

Ruseas High

150m

20.51

3

Demar Headley

Muschett High

150m

20.90

3

Orlando Smith

STETHS

150m

18.63

3

Davaughn Rodriques

Irwin High

150m

18.92

3

Rohan McFarlane

Anchovy High

150m

19.20

3

Javin Grant

William Knibb

150m

19.77

3

Kevin Gordon

Ruseas High

150m

20.31

3

Odarian Thompson

Anchovy High

150m

20.06

3

 

 

 

 

 

Kyle Brown

Green Island

150m

17.87

4

Mathew Brown

Cornwall College

150m

19.90

4

Demar McLean

Cornwall College

150m

20.45

4

Douglas James

Petersfield High

150m

20.83

4

Shemar Miller

Ruseas High

150m

21.77

4

Kobe-Jordan Rhooms

Cornwall College

150m

22.18

4

Davianne Watson

Muschett High

150m

22.70

4

Richardo James

St. James

150m

DQ

4

 

 

 

 

 

Javan Mendis

X FactorTrack Club

600m

1.32.00

Club & Institution

Ronique Williams

XFactor Track Club

600m

1.33.95

 

Dwayne Linton

X Factor Track Club

600m

1.36.25

 

Orando Henry

MoBay Comets

600m

1.40.33

Clubs & Institution

 

 

 

 

 

Jordane Black

Cornwall College

600m

1.27.12

1

Tafari Green

STETHS

600m

1.28.65

1

Joshua Walcot

STETHS

600m

1.28.69.

1

Dwayne Tummings

STETHS

600m

1.28.99

1

Ronald Levy

STETHS

600m

1.29.28

1

Lorenzo Hall

Petersfield

600m

1.29.54

1

Jamai McNaughton

STETHS

600m

1.30.09

1

Omar Buhanon

Petersfield

600m

1.32.06

1

Vincent Saunders

Petersfield

600m

1.33.48

1

Colin Sealy

STETHS

600m

1.35.51

1

Quishane Parchment

STETHS

600m

1.35.76

1

? James

Ruseas

600m

1.36.65

1

Ricrado Clovis

Williams knibb

600m

1.37.25

1

 

 

 

 

 

Richardo McKenzie

Cornwall College

600m

1.30.41

2

Travis Alder

-

600m

1.32.90

2

Daniel Turner

CLUB

600m

1.33.41

2

Christopher Woolery

 

600m

1.35.65

2

Jermain Allen

-

600m

1.36.30

2

Corey Robinson

Williams Knibb

600m

1.36.42

2

Miracle Griffiths

STETHS

600m

1.37.71

2

Nicoy Jones

-

600m

1.39.71

2

Javaunni Campbell

Petersfield

600m

1.40.25.

2

Andre Bennett

Cornwall College

600m

1.44.22

2

Carville senior

Irwin

600m

1.49..11

2

Andre Rodney

-

600m

1.49.31

2

 

 

 

 

 

Jauveney James

STETHS

600m

1.31.92

3

Michael Frew

STETHS

600m

1.32.62

3

Nicoy Willams

Ruseas

600m

1.38.01

3

Jordan Banton

STETHS

600m

1.38.36

3

Delroy Roper

 

600m

1.38.67

3

Ramone Taylor

 

600m

1.41.01

3

Romaine Headley

 

600m

1.44..23

3

Shemar Lewis

 

600m

1.45.32

3

Akena Pennycook

 

600m

1.54.16

3

Keena Pringle

 

600m

1.55.62

3

Akon Blake

 

600m

1.56.32

3

Paul Fagan

 

600m

1.57.67

3

Patrick Lewis

 

600m

2.01.27

3

Nicholas Sawyers

 

600m

2.25.78

3

 

 

 

 

 

Oshaine Turner

Petersfield High

1000m

2.46.22

1

Randy Sutton

Petersfield High

1000m

2.56.40

1

Delvar†† Johnson

Albert Town

1000m

2.05.47

1

Quwayne Tampings

STETHS

1000m

2.05.88

1

Ronald Levy

STETHS

1000m

3.28.85

1

 

 

 

 

 

Dwayne Linton

X Factor Track Club

1000m

2.00.93

Clubs & Institution

Ronique Williams

X Factor Track Club

1000m

2.53.41

Clubs & Institution

William Wallace

X Factor Track Club

1000m

3.28.28

Clubs & Institution

 

Jevane Mills

Petersfield High

1000m

2.50.28

2

Rylan Dunkley

Petersfield High

1000m

2.52.90

2

Aiden Bennett

Cornwall College

1000m

3.14.82

2

Hector Caden

Anchovy High

1000m

4.10.01

2

 

 

 

 

 

Carville Senior

Irwin High School

1000m

3.09.56

3

Yail Hector

Muschett

1000m

3.10.63

3

Oraine Eccleston

Muschett

1000m

3.19.16

3

Romario Taylor

IrwinHigh School

1000m

3.25.68

3

Avil Lemard

Albert Town

1000m

3.28.53

3

 

 

 

 

 

Petersfield High School

PetersfieldHigh School

4x400m

3.34.86

open

X Factor Track Club

X Factor Track Club

4x400m

3.41.20

open

William Knibb High School

William Knibb High

4x400m

3.46.55

open

Comets Track Club

Comets Track Club

4x400m

3.48.84

open

Muschette High School

Muschett High School

4x400m

4.35.50

open

 

 

 

 

 

Petersfield High School

Petersfeild High School

Sprint Medley

3.44.41

open

St. James High School

St. James High School

Sprint Medley

4.05.71

open

Muschett High School

Muschette High School

Sprint Medley

4.34.74

open

 

 

 

 

 

Okeem Williams

STETHS

300m

36.09

4

Jonelle Cameron

Muschett High

300m

38.38

4

Corey Robinson

William Knibb

300m

39.00

4

Javaunni Campbell

Petersfield

300m

40.90

4

ORELLA Bulgin

Cornwall College

300m

41.29

4

Shand Edram

Anchovy

300m

42.04

4

Jurvis Brown

-

300M

42.42

4

 

 

 

 

 

 

WOMENíS RESULTS

 

Adriana Brown

STETHS

150m

19.60

1

Sherona Williams

Greeen Island

150m

20.42

1

 

 

 

 

 

Shanneil Johnson

William Knibb

150m

19.54

2

Ashawna Ambersley

Mt. Alvernia

150m

19.57

2

Janelle Clarke

Mt. Alvernia

150m

20.01

2

 

 

 

 

 

Shadae Clarke

Mt. Alvernia

150m

20.33

2

Nakia Johnson

Muschett

150m

20.61

2

Cadine Earle

William Knibb

150m

21.14

2

Roxanne Brown

Anchovy High

150m

22.33

2

Nadera Mullings

Albert Town

150m

25.14

2

 

 

 

 

 

Pamella Arnold

STETHS

150m

20.07

3

Abegayle Scott

Anchovy High

150m

20.56

3

Sheniel Todd

William Knibb

150m

20.67

3

Abbegey Hendricks

STETHS

150m

20.99

3

Jonian Ladrick

William Knibb

150m

21.04

3

Anika Haughton

Anchovy High

150m

21.19

3

T. Blackellier

Muschett High

150m

21.29

3

Faith Duhaney

Anchovy High

150m

21.56

3

 

 

150m

 

 

Shamara Thomas

Mt. Alvernia

150m

21.94

3

Akelia Parnell

Mt. Alvernia

150m

22.18

3

Shakera Goslin

Pertersfield

150m

22.20

3

Roshell James

Muschett

150m

22.51

3

Shanelle Cross

Mt. Alvernia

150m

22.63

3

Basilla Haughton

Ruseas

150m

22.89

3

Tiffani Brown

Anchovy High

150m

23.29

3

Vanessa Hutchinson

Mt. Alvernia

150m

23.45

3

Loraine Howell

Albert Town

150m

23.82

3

Shebuyra Gordon

Albert Town

150m

24.04

3

Kala Malcolm

Ruseas

150m

24.26

3

Steffi-Ann Hanslip

Albert Town

150m

24.49

3

Kimberlee Bryce

Albert town

150m

24.67

3

 

 

150m

 

 

Shatell Ellison

STETHS

150m

22.17

4

Shantel Blake

STETHS

150m

22.58

4

Sheena Burnard

Muschett

150m

22.67

4

Natalia Williams

Mt. Alvernia

150m

22.88

4

Tiffany Miller

Mt. Alvernia

150m

22.90

4

S. Henry

Mt. Alvernia

150m

23.20

4

Jeanell Mattis

Mt. Alvernia

150m

23.21

4

Alecia Latibudear

Mt. Alvernia

150m

23.79

4

Onika Barrett

Mt. Alvernia

150m

23.89

4

Samantha Reid

Mt. Alvernia

150m

24.30

4

Okennia Brown

Mt. Alvernia

150m

24.71

4

Theresa Brown

Mt. Alvernia

150m

24.73

4

 

 

 

 

 

AdrianaBrown

STETHS

300m

43.69

1

Sharona Williams

Green Island

300m

55.38

1

 

 

 

 

 

Asaini Hall

Petersfield

300m

40.24

2

Lishawn Williams

Mt Alvernia

300m

43.26

2

Shanice Cunningham

Ruseas

300m

43.84

2

Shadae Clarke

William Knibb

300m

45.31

2

Nycole Simpson

STETHS

300m

47.63

2

Roxane Brown

Anchovy

300m

48.07

2

Pamela Arnold

STETHS

300m

44.42

3

Sanalle Barrett

Mt. Alvernia High

300m

45.21

3

Abigail Scott

Anchovy High School

300m

45.58

3

Abegayle Hendricks

STETHS

300m

45.72

3

Travienna Blackella

Muschett High

300m

47.30

3

Shaniel Todd

William Knibb

300m

47.47

3

Faith Duhaney

Anchovy High School

300m

49.00

3

Melisa Barnes

STETHS

300m

50.10

3

Anika Haughton

Anchovy High School

300m

50.47

3

Vanessa Hutchinson

Mt. Alvernia High

300m

51.08

3

Shebuyra Gordon

Ruseas High School

300m

54.40

3

Kala Malcolm

Ruseas HighSchool

300m

54.40

3

Kimberlee Bryce

Albert Town High

300m

54.56

3

Shantelle Cross

Albert Town High

300m

54.80

3

Shebura Gordon

Albert Town

300m

55.30

3

Tiffany Brown

Anchovy High School

300m

55.89

3

Jeneive Patterson

Ruseas High School

300m

56.60

3

Steffi-Ann Hanslip

Albert Town High

300m

58.70

3

Lorain Howell

Albert Town High

300m

1.04.08

3

Akelia Parnell

Mt. Alvernia

300m

1.05.20

3

 

 

 

 

 

Asaine Hall

Petersfield

600m

1.45.95

2

Shanice Cunningham

Ruseas High School

600m

1.50.62

2

Nichole Simpson

STETHS

600m

2.19.84

2

 

 

 

 

 

Joan Ladrick

William Knibb High

600m

1.34.08

3

Stacy-Anne Moyston

Albert Town High

600m

1.55.10

3

Neresa Gordon

Anchovy High School

600m

1.58.29

3

Melgisa Barnes

STETHS

600m

2.19.15

3

Ashantey Ferguson

Mt. Alvernia High

600m

2.23.33

3

Jeneiva Patterson

Ruseas High School

600m

2.34.21

3

Amberlora Campbell

Mt. Alvernia

600m

2.38.00

3

 

 

 

 

 

Megan Thomas

William Knibb

1000m

4.19.40

3

Aretha McDonald

-

1000m

4.41.34

3

 

 

 

 

 

Stacy-Anne Moyston

Albert Town High

1600m

6.13.44

3

Shebuyra Gordon

Albert Town High

1600m

6.45.15

3

Okennia Brown

Albert Town High

1600m

8.56.00

3

 

 

 

 

 

William Knibb High

William Knibb High

4x400m

4.58.30

Open

Mt. Alvernia High

Mt. Alvernia High

4x400m

5.38.09

Open