JAAA All Comers I

 

200m Women

1

Samantha

Curtis

GC Foster

24.28

2

Asaine

Hall

Petersfield

24.40

3

Trudy-Ann

Richards

Mico University C

24.62

200m Men

Heat 1

1

Edino

Steele

Racers

20.58

2

Hanukkah

Wallace

GC Foster

21.32

3

Michael

Mason

Sprint Tech

21.33

4

Alvin

Green

GC Foster

21.52

5

Chadic

Hinds

GC Foster

21.79

6

Troy

Evans

MVP

22.62

7

Vahan

Grant

Portmore

22.79

8

Tevin

Dixon

Foga Road

23.15

Heat 2

1

Nicholas

Deshong

Utech

21.59

2

Nicholas

Nembhard

Police

22.60

3

Kemar

Green

MVP

22.70

4

Tahere

Thompson

SWEPT

22.72

5

David

Bailey

Unatttached

23.06

6

Dale

Brown

Police

23.06

7

JerryLee

Cole

Foga Road

24.94

Heat 3

1

Jonathan

Pernal

HPTC

21.32

2

Tafawee

Johnson

GC Foster

21.84

3

Jaheel

Hyde

Wolmer's

22.07

4

Fabian

Smith

Portmore

22.57

Heat 4

1

Kegan

Campbell

SWEPT

21.89

2

Omar

Peterson

GC Foster

22.45

3

Dwight

Whyte

GC Foster

22.61

4

Rickardo

Hyatt

Unattached

23.28

5

Lennox

Lewis

Portmore

23.80

6

Ayul

Chisholm

Unattached

24.74

400m Women

1

Rushell

Clayton

Mico University Coll

54.14

2

Anastasia

Leroy

Sprint Tech

54.89

3

Venicha

Baker

Utech

56.51

4

Chante

Roberts

GC Foster

58.61

400m Men

1

Rusheen

McDonald

Utech

46.25

2

Lanceford

Spence

Sprint Tech

46.29

3

Chumaine

Fitten

Racers

46.79

4

Ricardo

Cunningham

Utech

46.83

5

Miguel

Barton

Utech

47.59

6

Mellard

Brown

SWEPT

48.31

7

Rando

Gunn

Portmore

49.68

8

Ajai

Robinson

Utech

51.21

1

Winston

Edwards

SWEPT

49.29

2

Leon

Thomas

MVP

49.46

3

Davion

Bell

Portmore

50.40

4

Jordan

James

Wolmer's

51.61

5

Stefan

Sutherland

KC

51.95

6

Javanie

Cammock

Portmore

52.19

7

Dwight

Graham

Portmore

53.73

8

Lushane

Brown

Portmore

54.06

800m Men

1

Darryll

Oliver

Utech

1:52,47

2

Ryon

Reid

GC Foster

1:54,26

3

Adrian

Tulloch

Utech

1:55,85

4

Evan

Allen

SWEPT

1:57,05

5

Cedric

Scarlett

MVP

1:59,34

6

Chadoye

Dawson

Foga Road

2:01,47

7

Rohan

Corcho

Foga Road

2:04,22

8

Oyeth

Bailey

Foga Road

2:05,87

9

Dovet

McFarlane

Portmore

2:16,26

100m Women

1

TrudyAnn

Richards

Mico University C

12.07

2

Ornella

Livingston

GC Foster

12.26

3

Asaine

Hall

Petersfield

12.52

100m Men

1

Nicholas

Watson

Utech

10.31

2

Omar

Douglas

MVP

10.42

3

Jermaine

Hamilton

GC Foster

10.46

4

Romone

Nichol

Utech

10.52

5

Andrew

Fisher

Utech

10.60

6

Keneil

Lee

SWEPT

10.62

7

Fabian

Smith

Police

10.64

8

Kearton

Johnson

GC Foster

11.11

1

Ramone

Barnswell

MVP

10.65

2

Jermaine

Barnaby

GC Foster

10.80

3

Trimaine

Barnett

MVP

10.86

4

Marlon

Robinson

MVP

10.89

5

Leon

Wray

UWI

10.90

6

Andre

Brown

Utech

10.94

7

Davion

Haye

Utech

10.96

8

Rayan

Robinson

Utech

11.61

1

Ferdinand

Christopher

HPTC

11.03

2

Dwight

Whyte

GC Foster

11.13

3

Othneil

Gilbert

Unattached

11.26

4

David

Bailey

Unattached

11.34

5

Vashan

Grant

Portmore

11.37

6

Tahere

Thompson

SWEPT

11.41

7

Nicholas

Nembhard

Police

11.64

1

Adolphus

Nevers

GC Foster

10.52

2

Quinse

Clarke

HPTC

10.83

3

Kwisi

McFarlane

Utech

10.89

4

Davian

Clarke

GC Foster

10.95

5

Nimroy

Turgott

MVP

11.18

6

Tevin

Dixon

Foga Road

11.52

7

Dorrel

Thompson

Unattached

11.96

1

Tafawee

Johnson

GC Foster

10.78

2

Nicholas

Nembhard

Police

11.21

3

Ricardo

Jarrett

Police

11.25

4

Troy

Evans

MVP

11.28

5

Omar

Peterson

GC Foster

11.32

6

Kemar

Green

MVP

11.34

7

Ricardo

Hyatt

Unattached

11.60

8

JerryLee

Cole

Foga Road

11.86